AUKCJA CHARYTATYWNA

39600 PLN

Zebrana kwota podczas Aukcji Charytatywnych
I, II i III Europejskiego Kongresu Lean Manufacturing

Dziękujemy

Wszystkim Darczyńcom

Jednym z głównych wydarzeń Europejskiego Kongresu Lean Manufacturing będzie Aukcja Charytatywna, która uświetni uroczysty bankiet pierwszego dnia Kongresu. Na co dzień nie pozostajemy obojętni wobec potrzebujących, więc również podczas tego ważnego dla nas wydarzenia chcielibyśmy by nasi Goście podzielili się nie tylko swoją wiedzą i doświadczeniem, ale również sukcesem, który osiągnęli.


W ten sposób chcielibyśmy wspólnie wspomóc podopiecznych ze Stowarzyszenia „Dobrze, że jesteś” Istebna oraz uwrażliwić uczestników na dobroczynność.

Przedmioty wystawiane na aukcję:

1. Na aukcję wystawiona jest kolacja z aktorem Józefem Pawłowskim – w wybranej warszawskiej restauracji – cena wywoławcza 100 zł

2. Na aukcję wystawiony jest obraz autorstwa Barbary Jury wykonany techniką własną – cena wywoławcza 100 zł

Obraz na aukcję przekazała Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

3. Na aukcję wystawiona jest karykatura autorstwa Marka Greli – Karykatura Stanisława Sojki – cena wywoławcza 500 zł (na prośbę autora)

aukcje 2015 033

Karykatura Marka Greli –  rysunek opatrzony odręcznymi autografami znanych Ślązaków  powstał w ramach projektu SMILEsia. Obrazy namalował młody tyski rysownik Marek Grela,  karykaturzysta, rocznik ’86. Swą przygodę ze sztuką rozpoczął wcześnie, wygrywając w 1999 roku konkurs plastyczny „Karykatura” organizowany przez SDK „Tęcza” w Tychach, swym rodzinnym mieście na Śląsku. Następne lata przyniosły kolejne sukcesy. Dość wspomnieć, że w wieku zaledwie 22 lat został przyjęty w poczet członków Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Był głównym karykaturzystą telewizyjnej gali ogólnopolskiego plebiscytu „ŚWIRY” w latach 2007-2008.  Koneserzy dobrej kreski mogli zobaczyć artystę w „Dzień Dobry TVN” oraz w „Pytaniu na Śniadanie” (TVP 2). Co więcej, w 2014 jego prace zostały wykorzystane podczas telewizyjnej gali ogólnopolskiego plebiscytu „NIEGRZECZNI 2014”. Prace Marka Greli można było zobaczyć w wielu miejscach w Polsce: Warszawie, Katowicach, Bytomiu, Tychach, także w ramach wystaw zbiorowych: VI Salonu Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury, z okazji 25-lecia SPAK, czy w ramach Festiwalu Kultury Absurdalnej „ABSURDALIA”. Jednak niewątpliwie prawdziwy przełom w karierze Marka Greli miał miejsce w latach 2013-2014. Wtedy odbyła się wielka, ogólnopolska trasa wystawowa projektu SMILEsia. W ciągu 10 miesięcy pokazano karykatury najbardziej znanych i charakterystycznych Ślązaków (Krystyny Loski, Joanny Bartel, Jerzego Buzka, Kazimierza Kutza i in.). SMILEsia objęła swym zasięgiem 14 miast Polski: Warszawę, Wrocław, Katowice, Zamość, Łódź, Częstochowę, Jelenią Górę, Tychy i wiele innych.

 

4. Na aukcję wystawiona jest koszulka z autografem Kamila Stocha – cena wywoławcza 100 zł

5. Na aukcję wystawiona jest płyta z autografem Organka – cena wywoławcza 100 zł

6. Na aukcję wystawione jest podwójne zaproszenie na spektakl – podarowane przez Fundację Krystyny Jandy na rzecz kultury – cena wywoławcza 100 zł

7. Na aukcję wystawiona jest – Mozaika ceramiczna – „ISTEBNIAŃSKI ANIOŁ” – cena wywoławcza 100 zł

Praca została wykonana przez Natalię Kubieniec z Istebnej na zajęciach ceramicznych pod okiem instruktorki artystki – plastyka zajmującej się zawodowo ceramiką – Justyny Łodzińskiej.

Projekt i wykonanie mozaiki to samodzielna praca Natalki, która inspirowała się regionem istebniańskim.
„To mój Anioł – jak sama mówi – opiekuje się mną i wiem, że mam siłę, by żyć, choć czasem czuję się smutna.”

8. Na aukcję wystawiona jest Ceramika – „LEŚNA IMPRESJA” – cena wywoławcza 100 zł

Praca zbiorowa podopiecznych Stowarzyszenia Dobrze, że jesteś, która powstała na zajęciach ceramicznych pod okiem instruktorki Justyny Łodzińskiej.

Region, przyroda, las to przestrzeń bliska, tożsama; daje poczucie bezpieczeństwa .
To temat wdzięczny dla podopiecznych stowarzyszenia, jeden z ulubionych.

9. Na aukcję wystawione jest „HAFTOWANE SERCE” – haft w formie obrazu w drewnianej ramce za szkłem – cena wywoławcza 100 zł

Praca wykonała samodzielnie przez Beatę Kohutę na zajęciach warsztatowych z haftu pod okiem instruktorki Marii Zielińskiej.

Beatka to bardzo utalentowana dziewczyna, dokładna, dbającą o szczegóły. Jest wrażliwą osobą i lubi prace manualne. Udział w zajęciach prowadzonych przez Stowarzyszenie Dobrze, że jesteś – pomaga jej nabrać pewności siebie.

„Haftowane serce” to jedna z wielu jej prac, wykonanych metodą haftu krzyżykowego.

10. Na aukcję wystawione są Ceramiczne świeczniki – „ANIOŁY” – cena wywoławcza 100 zł

Praca zbiorowa podopiecznych Stowarzyszenia Dobrze, że jesteś, powstała na zajęciach ceramicznych pod okiem instruktorki Justyny Łodzińskiej.

Świeczniki nie są idealne artystycznie, ale mają w sobie wyjątkowość! Są nietuzinkowe, ponieważ mają w sobie niepowtarzalność oraz tajemnicę – tak jak autorzy tych rzeźb.

Każda osoba, która wykonała ten świecznik ma w sobie niezwykłość, a nam (pracownikom i wolontariuszom stowarzyszenia) na zajęciach dane jest krok po kroku to odkrywać.

11. Na aukcję wystawiona jest OKRĄGŁA KORONKA HEKLOWANA – praca w ramce za szkłem – cena wywoławcza 100 zł

To oryginalna KORONKA KONIAKOWSKA wykonana przez jedną z najlepszych koronczarek koniakowskich Grażynę Haratyk. Grażyna współpracuje ze Stowarzyszeniem Dobrze, że jesteś już od kilku lat i dzieli się swoim doświadczeniem z podopiecznymi. Prowadzi zajęcia warsztatowe. Ma w sobie wiele ciepła i życzliwości, a także dobroci serca – która jest podłożem tego, by prawdziwie być dla innych.

12. Na aukcję wystawiona jest patera ceramiczna z motywem dekoracyjnym inspirowanym koronkami koniakowskimi – cena wywoławcza 100 zł

Została ona wykonana przez Justynę Łodzińską, artystkę -plastyka, która od wielu już lat zajmuje się ceramiką.

Koniaków jest najwyżej położoną wsią w Beskidzie Śląskim. Słynie z wyrobu „koniakowskich koronek” znanych na całym świecie. Ich piękno inspiruje dziś wiele dziedzin sztuki. Wtapiane wzory, które zdobią ceramikę Justyny Łodzińskiej zostały „uheklowane” przez tutejsze koronkarki.

Justyna od kilku lat współpracuje ze Stowarzyszeniem „Dobrze, że Jesteś” prowadząc warsztaty ceramiczne.
Ujmuje swoim ciepłem i profesjonalizmem. Podopieczni chętnie angażują się w ten rodzaj twórczych zajęć.

13. Na aukcję wystawiona jest Płyta Leskiego – cena wywoławcza 100 zł

płyta leski2

14. Na aukcję wystawiona jest ,,FIGURA”, jej wymiary to: 20x8x8 cm, wykonana jest z porcelany.  Cena wywoławcza 100 zł

DSC_1721

Praca została ona wykonana przez Łukasza Karkoszka.