STUDY VISITS

ELECTROLUX W SIEWIERZU

ELECTROLUX W SIEWIERZU
GRUPA ELECTROLUX
To wiodący na świecie producent urządzeń gospodarstwa domowego, które powstają w oparciu o wnikliwą analizę potrzeb konsumentów i są udoskonalane dzięki ścisłej współpracy z profesjonalistami. Electrolux oferuje starannie zaprojektowane i innowacyjne rozwiązania dla szerokiej gamy sprzętów, m.in. chłodziarko- zamrażarek, zmywarek, pralek, kuchni, odkurzaczy, klimatyzatorów oraz drobnych urządzeń AGD. Dbałość o detale i funkcjonalność produktów powoduje, że odpowiadają one rzeczywistym potrzebom zarówno konsumentów, jak i profesjonalistów. W skład Grupy Electrolux wchodzą marki: Electrolux, Zanussi, AEG oraz Electrolux Grand Cuisine, które każdego roku sprzedają ponad 60 milionów produktów w ponad 150 krajach. Grupa zatrudniała 61000 pracowników.

ELECTROLUX W POLSCE
Na polskim rynku koncern Electrolux jest obecny od 1923 roku. Wtedy na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie powstał pierwszy sklep firmowy Electrolux. Od tego czasu urządzenia Electrolux na dobre zagościły w polskich domach. W 1992 roku otwarte zostało biuro handlowe w Warszawie, które zajęło się organizacją i koordynacją sprzedaży. Jednak to w ciągu ostatnich dziesięciu lat, Polska stała się kluczowym punktem na mapie rozwoju firmy. Electrolux, dzięki inwestycji rzędu 400 milionów euro, uruchomił w Polsce 4 fabryki sprzętu AGD: w Żarowie, Siewierzu, Oławie i Świdnicy. Rocznie z polskich fabryk wyjeżdża ponad 3,5 miliona pralek, suszarek, zmywarek oraz kuchenek i piekarników. Ale Electrolux w Polsce to nie tylko fabryki. W naszym kraju działa centrala regionalna na Europę Środkowo - Wschodnią w Warszawie, która zarządza sprzedażowo i marketingowo 25 krajami naszego regionu, a także Globalne Centrum Usług w Krakowie. Natomiast w maju 2015 roku przy fabryce w Oławie zostało uruchomione europejskie centrum łańcucha dostaw, w którym pracę znalazło blisko 150 ekspertów zakresu logistyki. Firma zatrudnia blisko 4 700 osób w Polsce.

ELECTROLUX W SIEWIERZU
Fabryka Suszarek w Siewierzu rozpoczęła produkcję seryjną w październiku 2000 roku. Był to pierwszy zakład produkcyjny uruchomiony przez Electrolux w Polsce. Nowoczesne hale produkcyjne i przestronne magazyny to wynik zainwestowania przez firmę Electrolux ok. 48 mln euro. W siewierskiej fabryce produkowane są suszarki wentylacyjne i kondensacyjne, a także najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia do suszenia ubrań.

ADRES: ul. Warszawska 87, 42-470 Siewierz

LEAR CORPORATION TYCHY

LEAR CORPORATION TYCHY
Zakład Tychy JIT jest znanym, od 1998 roku obecnym na rynku producentem zagłówków, podłokietników, bolsterów, poszyć i pianek siedzeń samochodowych. Zakład w wyniku intensywnego rozwoju posiada obecnie trzy Działy Produkcyjne: Zakład Montażu, Zakład Pianek oraz Zakład Poszyć. Korzystając ze znakomitego doświadczenia, wiedzy, kwalifikacji i renomy pracowników zakładu Tychy JIT, pełni on często rolę wspierającą dla innych zakładów europejskich oraz afrykańskich korporacji ze swojej grupy produktowej.
Podstawowe informacje:
Data uruchomienia: 1998
Pracownicy: około 1600 osób
Produkty: zagłówki, podłokietniki, bolstery, poszycia siedzeń samochodowych, pianki siedzeń samochodowych
Procesy technologiczne: montaż, wtrysk, krojenie, szycie

ADRES: ul. Serdeczna 40, 43 - 100 Tychy

TMMP W WAŁBRZYCHU

TMMP W WAŁBRZYCHU
Toyota Motor Manufacturing Poland powstała w 1999 roku Toyota w Wałbrzychu. To jedna z dwóch fabryk Toyoty w Polsce. Zakład produkuje sześciobiegowe skrzynie manualne do Toyoty Auris, Corolli, Verso i Avensis, pięciobiegowe manualne skrzynie biegów i silniki do Toyoty Yaris i Aygo (do tego ostatniego modelu również w wersji półautomatycznej tzw. „Multi-Mode”). Roczne zdolności produkcyjne zakładu wynoszą 371 tysięcy silników oraz 720 tysięcy skrzyń biegów, co oznacza, że pod względem zdolności produkcyjnych fabryka jest największą bazą produkcyjną podzespołów Toyoty w Europie. Fabryka zatrudnia 1600 stałych pracowników.

ADRES: ul. Uczniowska 26, 58 - 306 Wałbrzych