STUDY VISITS

TMMP W WAŁBRZYCHU

TMMP W WAŁBRZYCHU
Toyota Motor Manufacturing Poland powstała w 1999 roku Toyota w Wałbrzychu. To jedna z dwóch fabryk Toyoty w Polsce. Zakład produkuje sześciobiegowe skrzynie manualne do Toyoty Auris, Corolli, Verso i Avensis, pięciobiegowe manualne skrzynie biegów i silniki do Toyoty Yaris i Aygo (do tego ostatniego modelu również w wersji półautomatycznej tzw. „Multi-Mode”). Roczne zdolności produkcyjne zakładu wynoszą 371 tysięcy silników oraz 720 tysięcy skrzyń biegów, co oznacza, że pod względem zdolności produkcyjnych fabryka jest największą bazą produkcyjną podzespołów Toyoty w Europie. Fabryka zatrudnia 1600 stałych pracowników.

ADRES: ul. Uczniowska 26, 58 - 306 Wałbrzych

OZAS-ESAB w Opolu

OZAS-ESAB w Opolu
Historia firmy ESAB to historia nowoczesnego spawalnictwa. Kiedy w 1904 roku założyciel firmy Oscar Kjellberg opracował pierwszą na świecie elektrodę otuloną, powołał do życia firmę, której innowacyjność i bezkompromisowe standardy pomogły stworzyć historię spawalnictwa. Od ponad 110 lat siłą napędową firmy ESAB jest dążenie do bezustannego poszukiwania nowych i lepszych sposobów zadowalania naszych klientów. To właśnie spowodowało, że firma ESAB jest światowym liderem w dziedzinie produktów spawalniczych i zaawansowanych systemów do cięcia. ESAB dociera do niemal każdego narodu na świecie, zatrudniając ponad 8.600 pracowników, będąc obecnym w 47 krajach i posiadając 23 zakłady produkcyjne w 6 krajach. OZAS-ESAB w Opolu to jedyna w Europie fabryka standardowych urządzeń spawalniczych firmy ESAB. Dzięki swojemu blisko 50-letniemy doświadczeniu i nowoczesnej organizacji zapewnia najwyższy poziom obsługi naszych klientów.

ADRES: ul. Andrzeja Struga 10, 45-073 Opole

Lear Corporation Tychy

Lear Corporation Tychy
Zakład Tychy JIT & Foams jest znanym na rynku producentem zagłówków, podłokietników, bolsterów, poszyć i pianek siedzeń samochodowych. Na terenie zakładu działają obecnie trzy wydziały produkcyjne: Zakład Montażu, Zakład Pianek oraz Zakład Poszyć. Dzięki długoletniemu doświadczeniu oraz wyjątkowej wiedzy i najwyższym kwalifikacjom pracowników zakładu Tychy JIT & Foams pełni on często rolę wspierającą dla innych zakładów Lear w Europie i Afryce.
Podstawowe informacje:
Data uruchomienia: 1998
Pracownicy: 1800 osób
Produkty: zagłówki, podłokietniki, bolstery, poszycia siedzeń samochodowych, pianki siedzeń samochodowych
Procesy technologiczne: montaż, wtrysk, krojenie, szycie

Zakład Tychy FCA Poland

Zakład Tychy FCA Poland
FCA Poland to największa spółka Grupy Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Polsce, a jej tyski Zakład należy do grona najlepszych w Grupie FCA zakładów produkcyjnych. Obecnie firma jest największym producentem samochodów w Polsce i czołowym ich eksporterem. Zatrudniając prawie 2500 osób, zakład FCA w Tychach wyprodukował w 2017 roku ponad 263 tys. samochodów marek Fiat, Abarth i Lancia, z czego 99% procent trafiło na 57 rynków świata. Eksport stanowi niezwykle ważny element działalności gospodarczej spółki. Według rankingu „Rzeczpospolitej" - „Lista 500" z 2017r. spółka plasuje się kolejny rok z rzędu na 2 miejscu wśród największych eksporterów polskiej gospodarki, a na pierwszym w branży motoryzacyjnej, będąc jednocześnie jednym z 10 największych przedsiębiorstw w Polsce.
Dotychczas z taśm montażowych koncernu w Polsce zjechało ponad 8 mln samochodów. W maju 2018 roku wyprodukowany został 2-milionowy Fiat 500. Dwa wyprodukowane w tyskim zakładzie modele sięgnęły po prestiżowy tytuł Car of The Year. Fiat Panda w 2004r. otrzymał tytuł Car of The Year jako pierwszy samochód z segmentu A , w 2007 drugim modelem nagrodzonym tytułem samochodu roku został Fiat 500.
Dzisiaj Zakład FCA w Tychach zaliczającą się do najlepszych fabryk przemysłu samochodowego. Jako jeden z niewielu e grupie FCA uzyskał Złoty Poziom w systemie World Class Manufacturing stanowiącym zintegrowaną metodologię zarządzania przedsiębiorstwem wg najwyższych standardów światowych. Wyróżnienie otrzymane od WCM Association zobowiązuje do ciągłego rozwoju, innowacyjności, doskonalenia procesów i poprawy jakości.