PRELEGENCI – I EDYCJA

  Liam CassidyLiam Cassidy - Managing Director at LCL Consult Ltd.

Ekspert Lean Management. Doradza przedsiębiorstwom w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji. Posiada 35-letnie doświadczenie w dziedzinie zarządzania fabrykami, usprawniania łańcuchów dostaw i technik szczupłego zarządzania. Zrealizował ponad 100 projektów wdrożeniowych Lean w fabrykach na całym świecie m.in. w Gilette i Proctor & Gamble. Swoje działania związane z Lean Management rozpoczął w latach 80-tych, gdy otrzymał stypendium w Japonii. W 2009 r. odszedł z Proctor & Gamble, by kierować własną firmą doradczą w zakresie Lean Management.

 
Artur BednarczykArtur Bednarczyk - Dyrektor Produkcji Orlen Oil

Absolwent Wydziału Paliw i Energii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W 2012 roku ukończył studia podyplomowe na Wydziale Zarzadzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Z firmą Orlen Oil związany jest od 2004 roku, gdzie zdobywał doświadczenie w działach Technologii i Produkcji. W 2011 roku objął stanowisko Dyrektora Produkcji, odpowiadając za zarządzanie trzema zakładami produkcyjnymi Grupy Kapitałowej Orlen Oil zlokalizowanymi w Trzebini, Jedliczu i Płocku. Inicjował i uczestniczył we wdrażaniu wielu projektów optymalizujących i usprawniających obejmujących obszary technologiczne i produkcyjne, z wykorzystaniem narzędzi Lean Manufacturing (5S, SMED, TPM, oraz Zarządzanie Wizualne, itd.) w podległych zakładach Orlen Oil.

 
Andrzej Biesiada Andrzej Biesiada - Dyrektor d.s. Zabezpieczenia Jakości i Projektów Sanitec Koło

Od ponad 15 lat związany z branżą ceramiki sanitarnej. Zawodowo zajmuje się zarządzaniem produkcją oraz całokształtem zagadnień związanych z zabezpieczeniem jakości produktów i procesów. Od 2006 roku propagator rozwiązań z zakresu Lean Management oraz Kaizen w obszarach produkcji, a od 2012 roku w ramach projektu TQM wdraża idee Lean i zarządzania jakością obejmującego wszystkie podstawowe procesy operacyjne firmy od zarządzania łańcuchem dostaw po customer service. Od 2013 roku lider projektu dla całej firmy pod nazwą „Lean in Office”.


  Robert Hrycaniuk Robert Hrycaniuk - Prezes Zarządu Prozach

Absolwent Wydziału Zarządzania oraz Wydziału Metali Nieżelaznych Akademii Górniczo-Hutniczej a także programu Executive Master of Business Administration KSB Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pracował między innymi jako szef sprzedaży zakładu należącego do Grupy Kapitałowej Kęty S.A. Jego główne zadania polegały na rozwoju sprzedaży oraz budowaniu strategii w segmentach rynku o wysokich wymaganiach jakościowych takich jak motoryzacja czy przemysł lotniczy. Obecnie Prezes firmy Prozach Sp. z o.o. – specjalistycznego biura projektowego dedykowanego chemii, petrochemii oraz energetyce.

 
  Jarosław Jędrzejowski Jarosław Jędrzejowski - Menedżer ds. Systemu Produkcji Orlen Oil

Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. W roku 2012 uzyskał tytuł Executive Master of Business Administration w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w praktycznym wdrażaniu Lean Manufacturing w różnych branżach przemysłu, głównie w motoryzacji dla kilku wiodących na rynku międzynarodowych korporacji w Polsce i za granicą (m.in. Chiny, Meksyk, Indie). Obecnie zajmuje się wdrażaniem narzędzi Lean w branży rafineryjnej.

 
  Lidia Kacprzycka Lidia Kacprzycka - Dyrektor Zarządzający Domu Mediowego Starlink, część grupy Starcom Mediavest

Absolwentka Instytutu Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek japonistyka, roczne stypendium na Uniwersytecie Kumamoto. W latach 1993-1996 pracownik Ambasady Japonii, od 17 lat związana z branżą reklamową, od 6 lat na stanowisku Dyrektora Zarządzającego Domu Mediowego Starlink. Współpraca reklamowa z firmami: PZU, Agora, Novartis, BPH, Vision Express, Sandoz i inni.

 
  Oktawiusz Kacza Oktawiusz Kacza - Dyrektor ds. Organizacji Banku i Zarządzania Projektami BNP Paribas Bank Polska SA

Absolwent Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. W 2008 uzyskał dyplom Executive Master of Business Administration uczelni Stockholm University School of Business oraz KSB Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Od ponad 16 lat związany z branżą IT oraz sektorem bankowym. Obecnie Dyrektor BNP Paribas Bank Polska, gdzie odpowiada za zarządzanie portfelem projektów banku, rozwój systemów i aplikacji oraz zarządzanie procesowe (w szczególności projektowanie i optymalizację procesów).

 
  matyniak_270 Sebastian Matyniak - Dyrektor Zarządzający BRAINSTORM

Lider i wizjoner, który wyznacza kierunki rozwojowe firmy Brainstorm. Zawsze dąży do celu z poszanowaniem wartości własnych i Klienta oraz z troską o zespół. Pasjonat teorii ciągłego doskonalenia. Od kilku lat tworzy siłę polskiego biznesu rozwijając spółki z różnych branż. Aktywny w środowisku MBA - zaprasza ciekawych, doświadczonych ludzi do dzielenia się swoim doświadczeniem wpływając tym samym na podnoszenie standardów pracy w wielu organizacjach. Posiada bogate doświadczenie w projektach wdrożeniowych Lean Manufacturing.

 
  Andrzej Palmąka Andrzej Palmąka - Kierownik Jakości Oras Olesno

Absolwent wydziału Elektrycznego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Dodatkową widzę z dziedziny jakości zdobył na studiach podyplomowych z Zarządzania Jakością i Lean Manufacturing. Od początku pracy zawodowej związany z jakością. Zaczynał, jako inżynier w firmach LG Electronics i Whirlpool, aby w 2008 roku objąć stanowisko Kierownika Jakości w Oras Olesno. Był liderem grupy wdrażającej projekt sugestii rozwojowych w firmie. Wprowadził przypływ jednej sztuki na pierwszym gnieździe montażowym w zakładzie. Lean to nie tylko jego praca, ale i hobby.

 
  Pietrusiński Grzegorz Pietrusiński- Dyrektor Naczelny ESAB

Absolwent Politechniki Śląskiej Wydziału Transportu. Ukończył również studia podyplomowe Akademii Ekonomicznej w Katowicach na kierunku Marketing. Od 17 lat pracuje w firmie ESAB Sp. z o.o.. Karierę zawodową rozpoczynał od stanowiska mistrza zmianowego. Zdobywając stopniowo doświadczenie zarządzał działami Kontroli Jakości i Ochrony Środowiska, Produkcji Elektrod Otulonych oraz Produkcji Drutów Proszkowych. Od listopada 2011r. na stanowisku Dyrektora Naczelnego. Uczestniczył we wdrażaniu narzędzi i programów Lean Manufacturing.

 
  Marek Rajca Marek Rajca - General Manager oraz Dyrektor Fabryki Silgan White Cap

Marek Rajca od 2007 roku General Manager oraz Dyrektor Fabryki Silgan White Cap w Niepołomicach (branża opakowań metalowych dla przemysłu spożywczego). Podczas jego kadencji w firmie została zwiększona produkcja (poprzez inwestycje) oraz rozpoczęto wdrażanie zasad Lean, Kaizen oraz TPM od roku 2013. Silgan White Cap zatrudnia zaangażowany zespół otwarty na nowe pomysły oraz usprawnienia w procesie zarządzania. Stosowane są zasady wizualizacji rezultatów produkcyjnych oraz wyników w zakresie KPIs.

 
Robert Sołek Robert Sołek - Prezes Zarządu PKS Krosno. Prezes Klubu KSB Alumni MBA

Prezes Klubu KSB Alumni MBA. Absolwent VII Edycji Programu Executive MBA KSB UEK/ Stockholm University School of Business. Prawnik, Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Studia podyplomowe: menadżerskie na UMCS w Lublinie, wyceny nieruchomości WSHiFM w Warszawie. W "RUCH" S.A. od 1996 roku, początkowo jako na stanowisku Dyrektora Zespołu w Jaśle, następnie Dyrektora Oddziału w Rzeszowie i Lublinie. Od 2006 roku pełnomocnik Zarządu RUCH S.A. w Oddziale Lubuskim. Członek Zarządu RUCH S.A. 2009-2010r. W latach 2001-2003 Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego i Ogólnego RESBUD S.A. , Dyrektor Biura "Konsalnet" S.A. . W latach 2006 - 2008 z nominacji Ministra Skarbu Państwa likwidator Kopalni Soli w Bochni, V-ce Prezes Zarządu Uzdrowiska Kopalni Soli Bochnia. Od czerwca 2011 roku sprawuje funkcję Prezesa Zarządu w Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej w Krośnie S.A. Jest członkiem Podkarpackiego Klubu Biznesu, Stowarzyszenia Prawników "Temida" w Jaśle oraz Rady Programowej Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie. Od listopada 2012r. członek zarządu PKS S.A. w Rzeszowie.

 
  Tomasz Stępniowski Tomasz Stępniowski - Dyrektor Zarządzający Proster

Ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od ponad szesnastu lat związany z obszarem usług finansowych. Na początku w Banku Przemysłowo-Handlowym, gdzie uczył się bankowości, a pod koniec kierował Oddziałem. Następnie w Banku Handlowym w Warszawie, gdzie uczestniczył w realizacji projektu Handlobanku. Po przygodzie z Citibankiem, pracował jako Dyrektor Oddziału PZU w Krakowie. Ukończył studia Executive MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Obecnie Dyrektor Zarządzający w Proster.

 
  Warda Marek Warda - Kierownik Działu Techniki Przemysłowej Voith Industrial Services Sp. z.o.o.

Ukończył Wydział Inżynierii Materiałowej, Metalurgii i Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach, na kierunku Eksploatacja i utrzymanie pojazdów. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w działach utrzymaniu ruchu – w tym przez kilka lat w zakładach państwowych. Współpracował ze wszystkimi głównymi producentami samochodów w Polsce. Obecnie w dalszym ciągu związany z przemysłem motoryzacyjnym.

 
  Rafał Worek Rafał Worek - Dyrektor Produkcji Proseat

Absolwent Zarządzania i Inżynierii Produkcji Przemysłowej Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku-Białej. Z Firmą Proseat Sp. z o.o. związany od ponad 17 lat gdzie zdobywał doświadczenie jako Asystent Kierownika a później Kierownik Działu Spawalnictwa. Od 2008 roku Dyrektor Produkcji zakładu Proseat w Czechowicach-Dziedzicach. Odpowiedzialny za ciągłe doskonalenie, planowanie, optymalizację oraz usprawnienia procesów produkcyjnych. Jego największym osiągnięciem jest rozpoczęcie produkcji w nowym zakładzie w Czechowicach z wdrożeniem narzędzi Lean.

 
  Tomasz Zyska Tomasz Zyska - Dyrektor Handlowy Ponar Silesia

Absolwent Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach, stypendysta Mechanical Engineering na Vitus Bering University w Danii, absolwent studiów podyplomowych z zakresu Pedagogiki Technicznej i Efektywnego Zarządzania Przedsiębiorstwem. Karierę rozpoczynał w ZKS Ferrum S.A. i Energomontaż Południe S.A. gdzie pełnił funkcje m.in. Dyrektora ds. Produkcji. W latach 2010-2011 Dyrektor Operacyjny budowy Stadionu w Gdańsku (PGE Arena). Następnie Dyrektor Realizacji Kontraktów i Dyrektor Techniczny w ELWO S.A. odpowiedzialny za odbudowę struktur i restrukturyzację. Od 2012 roku w Grupie Ponar: Dyrektor ds Handlowych, Dyrektor ds. Produkcji i Logistyki w Ponar Silesia, Prokurent w Ponar Silesia, Ponar Wadowice i Ponar Solution. Inicjator i koordynator wdrożeń zarządzania systemowego, pomysłodawca innowacyjnych rozwiązań mających na celu optymalizację procesów i efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem.