STUDY VISITS

Toyota Motor Manufacturing Poland powstała w 1999 roku Toyota w Wałbrzychu. To jedna z dwóch fabryk Toyoty w Polsce. Zakład produkuje sześciobiegowe skrzynie manualne do Toyoty Auris, Corolli, Verso i Avensis, pięciobiegowe manualne skrzynie biegów i silniki do Toyoty Yaris i Aygo (do tego ostatniego modelu również w wersji półautomatycznej tzw. „Multi-Mode”). Roczne zdolności produkcyjne zakładu wynoszą 371 tysięcy silników oraz 720 tysięcy skrzyń biegów, co oznacza, że pod względem zdolności produkcyjnych fabryka jest największą bazą produkcyjną podzespołów Toyoty w Europie. Fabryka zatrudnia 1600 stałych pracowników.
Grupa PONAR Silesia powstała z myślą o pełnej obsłudze naszych Klientów zarówno w zakresie komponentów, części zamiennych, remontów, jak i kompleksowych dostaw układów hydrauliki siłowej.
Tworzą ją: uznany od lat w kraju i poza jego granicami producent elementów hydrauliki siłowej, firma PONAR Wadowice S.A. oraz prężnie działająca na rynku firma PONAR Silesia S.A., producent i dostawca systemów hydraulicznych. Dzięki takiemu połączeniu tradycji z nowoczesnością wzrosła nasza innowacyjność i elastyczność oraz skuteczność w reagowaniu na potrzeby Klientów.
PONAR Wadowice S.A. jest kompleksowym i wszechstronnym partnerem w zakresie projektowania, produkcji, serwisowania elementów hydrauliki siłowej. Wieloletnie doświadczenie w branży oraz dostępność zarówno pojedynczych komponentów, podzespołów, jak i kompleksowych rozwiązań pozwala nam być trwale obecnym w każdej gałęzi przemysłu. PONAR Silesia S.A. produkuje i dostarcza zaawansowane systemy hydrauliczne i smarne, na życzenie Klienta zintegrowane z automatyką, łącznie z ich montażem i uruchomieniem. Wykonujemy instalacje hydrauliczne w różnych metodach łączenia (spawanie, kielichowanie rur, spęczanie, czy na pierścień zacinający).
Własne biuro projektowo-konstrukcyjne, logistyka, produkcja i serwis pozwalają na kompleksową obsługę Klientów ze wszystkich sektorów gospodarki. Podejmujemy się nie tylko realizacji nowych tematów, lecz również modernizacji czy remontów istniejących układów. Istotną częścią naszej oferty jest eksport zarówno systemów hydraulicznych, jak i usług montażowych.
Zatrudniamy ponad 400 osób, a wśród nich:
-doświadczonych inżynierów i techników,
-profesjonalny zespół inżynierów sprzedaży, zapewniający pełną obsługę Klientów i Partnerów,
-wykwalifikowanych specjalistów pracujących w Dziale Badań i Rozwoju, Dziale Konstrukcyjnym, Serwisie i Dziale Sprzedaży.
-Stawiamy na ludzi!
-Jesteśmy dumni z tego, że możemy pracować z najlepszymi ekspertami w branży. Dzięki temu utrzymujemy wysokie standardy i doskonałą jakość oferowanych produktów.
Działamy kompleksowo: -jesteśmy silną, polską marką, dobrze rozpoznawalną i pozytywnie kojarzoną na rynku
-krajowym i zagranicznym,
-opracowujemy kompleksowe i nowoczesne systemy i rozwiązania dla wszystkich gałęzi gospodarki,
-jesteśmy sprawdzonym partnerem w projektowaniu, wykonawstwie i serwisowaniu kompletnych układów hydrauliki siłowej.