PRELEGENCI – II EDYCJA

Dalibor Křivánek

Dyrektor Zarządzający


Od 15 lat Dalibor wspiera firmy produkcyjne i usługowe na terenie całej Europy Wschodniej we wdrażaniu zmian Lean Manufacturing. Przygoda Dalibora z Leanem rozpoczęła się w późnych latach 90 kiedy to miał okazję zapoznać się ze słynnym systemem TPS (Toyota Production System) w fabryce Toyoty w Japonii. Dalibor ma za sobą kilkanaście lat doświadczenia na stanowiskach Senior Operational Managera w międzynarodowych firmach, gdzie z sukcesem wdrażał rozwiązania Lean. W 2007 roku założył własną firmę-, DK Lean, której celem jest wspieranie w rozwoju i podnoszeniu efektywności zarówno międzynarodowych firm jak i lokalnych organizacji. W 2008 roku utworzył stowarzyszenie z LCL Consult Ltd, aby współpracować przy projektach dedykowanych dla firm zlokalizowanych w Europie i na innych kontynentach.
DK Lean Consultant

Tomasz Borsuk

Dyrektor Operacyjny


Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Executive MBA w Coventry University i Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie. W latach 1992 – 2000 służył w Straży Granicznej. Od 15 lat związany z bezpieczeństwem przemysłowym w branży motoryzacyjnej. W latach 2000 - 2013 pracował w firmie General Motors, rozpoczynając karierę w zakładzie Opel Polska w Gliwicach, kończąc jako Kierownik Regionalny ds. Ochrony w Europie Środkowowschodniej. Od 2013 r. członek Zarządu i Dyrektor Operacyjny firmy Sirio Polska, należącej do Grupy Fiat Chrysler Automobiles, świadczącej usługi w zakresie ochrony, bezpieczeństwa pożarowego i transportu głównie w przemyśle motoryzacyjnym.
Sirio Polska

Waldemar Skorupka

Dyrektor Zarządzający


Absolwent Ekonomii na Wyższej Szkole Ekonomicznej w Warszawie. Kilkanaście lat pracy w przemyśle i handlu od linii produkcyjnej przez hipermarket, centrale zakupowe aż do zarządzania zakładem produkcyjnym pozwalają mu spiąć supply chain od początku do końca i od końca do początku. Kilkuletnie doświadczenie wprowadzenia filozofii Lean do zakładu w Polsce wykorzystuje do propagowania tego rozwiązania we wszystkich zakładach Grupy Hilton na świecie.
Hilton Foods Polska

Aleksander Wyciślik

Continuous Improvement Manager


Continuous Improvement Manager w firmie z branży Automotive, będącej światowym liderem w swojej dziedzinie. Certyfikowany Trener, Trener biznesu, Konsultant. Absolwent Politechniki Śląskiej, Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz programu Leadership, organizowanego przez Harvard Business Review oraz ICAN Institute. Pasjonat filozofii oraz praktyki optymalizacji procesów oraz zwiększania wartości dodanej dla Klientów. Współpracował między innymi z Artech Polska Sp. Z o.o., Avantor Performance Materials S.A., Centrala Zaopatrzenia Hutnictwa S.A., CHL Sławków (Euroterminal), ESA Logistika Sp. Z o.o. (Grupa Hitachi Transport System Group), Finnveden Polska S.A. , Huta Metali Nieżelaznych Szopienice S.A., Logstor Polska Sp. Z o.o., Manuli - Hydraulics Polska S.A., NT Industry Sp. Z o.o., Primo Profile Sp. Z o.o., Plastic Omnium Auto Exteriors Sp. Z o.o, PZL Świdnik S.A., Pfleiderer Grajewo S.A., Pfleiderer MDF Sp. Z o.o., Politechniką Śląską i Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach.
Lear Corporation Poland II Sp. z o.o.

Marcin Wydrzyński

Agile Coach, Scrum Master, Project Manager, Trener Biznesu


Absolwent Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. Od 2006 roku pracuje na styku biznesu i IT. Swoje doświadczenia zdobywał przechodząc przez różne stanowiska, co zbudowało u niego holistyczne podejście do realizacji projektów informatycznych w biznesie. Od 2010 pracuje z użyciem Metodyk Zwinnych. Współpracuje zarówno z małymi firmami jak i dużymi korporacjami, pomagając przezwyciężać wyzwania z jakimi spotykają się w codziennym prowadzeniu biznesu, wspieranego przez systemy informatyczne. Stosując zasady POOGI podczas realizacji projektów, pomaga dostarczać wartość w sposób optymalnie dopasowany do potrzeb klientów. Właściciel M4S, aktualnie współpracuje z klientami firmy Objectivity.
M4S

Sławomir Zembski

Lean Manufacturing Manager


Ukończył studia pedagogiczne na wydziale studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Studia Inżynierskie na Wydziale Politechnicznym Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile oraz Podyplomowe studia z Zarządzania Produkcją i Logistyką na Politechnice Poznańskiej. Obecnie uczestnik szkolenia Black Belt na Akademii Białego Kruka. Sławomir jest wieloletnim praktykiem Lean i procesów ciągłego doskonalenia. Doświadczenie zdobył pracując kilkanaście lat na stanowiskach managerskich w firmach z branży aluminiowej. Zarządzał Działami Technicznymi i produkcyjnymi Sapa Aluminium oraz liniami montażowymi w firmie Thule Group. Jako pierwszy wdrażał metodykę Lean Manufacturing w zakładach Sapa Aluminium i Sapa Components Polska. Obecnie zajmuję się wdrożeniem Lean Manufacturing w zakładach Sapa zlokalizowanych w Europie. Twórca Gier Edukacyjnych umożliwiających szybkie wprowadzenie podstawowych technik służących ciągłej eliminacji marnotrawstwa w procesach produkcyjnych.
Sapa Profiles Europe

Sebastian Matyniak

Prezes Zarządu


Lider i wizjoner, który wyznacza kierunki rozwojowe firmy Brainstorm. Zawsze dąży do celu z poszanowaniem wartości własnych i Klienta oraz z troską o zespół. Pasjonat teorii ciągłego doskonalenia. Od kilku lat tworzy siłę polskiego biznesu rozwijając spółki z różnych branż. Aktywny w środowisku MBA - zaprasza ciekawych, doświadczonych ludzi do dzielenia się swoim doświadczeniem wpływając tym samym na podnoszenie standardów pracy w wielu organizacjach. Posiada bogate doświadczenie w projektach wdrożeniowych Lean Manufacturing.
Brainstorm Group Sp. z o.o.

Liam Cassidy

Dyrektor Zarządzający


Zgromadził ponad 35-letnie doświadczenie w zarządzaniu procesami produkcyjnymi, usprawnianiu łańcuchów dostaw i rozwojowi dostawców. Po raz pierwszy zetknął się z tematyką szczupłego zarządzania w latach 80-tych, gdy Unia Europejska przyznała mu jako jedynemu Irlandczykowi stypendium naukowe w Japonii, by poznał tamtejsze techniki produkcyjne. Jako Menedżer Operacyjny w General Motors pracował w kilku miejscach w Europie wdrażając Lean Manufacturing i obniżając koszty. Następnie, jako Menedżer Generalny ds. Lean w firmie Gillette i Procter & Gamble tworzył zakłady w Irlandii, na kontynencie europejskim, Stanach Zjednoczonych, Indiach i Chinach. Wspólnym mianownikiem określającym jego działanie jest bezkompromisowe stosowanie zasad Lean oparte na odpowiednim zarządzaniu. W latach 2000 – 2004 Dyrektor Generalny Fabryki Oral – B Laboratories w Iowa. Został tam oddelegowany, by w ciągu 2 lat przygotować firmę do ogłoszenia zamknięcia. Zamiast tego skutecznie wdrożył Lean tworząc kolejny oddział Gillette. W 2009 r. odszedł z Procter & Gamble by założyć własną firmę – LCL Consult
LCL Consult Ltd.

Arkadiusz Kil

Manager Wydziału Wewnętrznych Kanałów Dystrybucji


Absolwent informatyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Doświadczenie zawodowe zbierał w małych firmach informatycznych jak również w międzynarodowych Software House’ach. W 2008 roku podjął pracę w ING Banku Śląskim. Na początku kariery w ING koordynował pracę wielu zespołów w ramach projektów bankowych. Od trzech lat na stanowisku Manager’a Wydziału Rozwoju Aplikacji, gdzie kieruje pracą zespołów odpowiedzialnych za rozwój i utrzymanie aplikacji bankowych. W 2013 – 2014 roku w ramach projektu Lean IT był jedną z osób odpowiedzialnych za wdrożenia metodyk zwinnych do pracy 36 zespołów developerskich. Prywatnie stara się każdą wolną chwilę spędzać na morzu prowadząc rejsy, jest czynnym instruktorem harcerskim.
ING Bank Śląski S.A.

Krzysztof Gradzik

Dyrektor Departamentu Aktywacji, Billingu i Windykacji


Przez kilkanaście lat związany z firmą Polkomtel. Od 2006r. pełni funkcje kierownicze w Obszarze Finansów oraz Obsługi Klienta. Od 2013r. pełni funkcję Dyrektora Departamentu Aktywacji, Billingu i Windykacji. W 2014r. dołączył do kierownictwa Obszaru Obsługi Klienta w Cyfrowym Polsacie. W firmach Polkomtel i Cyfrowy Polsat Krzysztof był odpowiedzialny za transformację procesów obsługowych oraz finansowych. Na przestrzeni 3 ostatnich lat dwukrotnie reorganizował struktury podległych departamentów, odpowiadając na istotne zmiany w organizacji oraz w otoczeniu rynkowym. Jest autorem wielu rozwiązań procesowych i systemowych poprawiających customer experience w procesach windykacji i rozliczeń oraz zwiększających efektywność procesów. Był liderem w projektach związanych z wdrażaniem systemów bilingowych oraz narzędzi wspierających obsługę i rozliczenie klienta. Ekspert w dziedzinie rozliczeń z klientami, windykacji, zarządzania ryzykiem kredytowym oraz zabezpieczania przychodów i prewencji nadużyć. Krzysztof ma rozległe doświadczenie w przeprowadzaniu zmian procesowych w oparciu o zasady Lean Management oraz Kaizen. Od kilku lat wśród kadry managerskiej i pracowników promuje Lean Management jako podstawy dla doskonalenia procesów oraz ciągłego zwiększania jakości usług świadczonych klientów.
Polkomtel Sp. z o.o. oraz Cyfrowy Polsat

Łukasz Olczyk

Agile Coach, Product Owner, Speaker


Specjalista w zakresie transformacji do metodyk zwinnych. Doświadczony kierownik zespołów i projektów, pisarz i mówca. Kierownik działu rozwoju wizji Idea Illuminati, organizacji zajmującej się wdrażaniem innowacyjnych podejść do motywacji osobistej i organizacyjnej. Twórca ewolucyjnego podejścia do zmian. Coach z doświadczeniem w Ericpolu, Objectivity Bespoke Software Specialists i innych.
Idea Illuminati

Paweł Schmidt

Dyrektor


Specjalizuje się w zarządzaniu zgodnie z Teorią Ograniczeń (TOC) stworzoną przez E. Goldratt. Certyfikowany ekspert TOCICO w zakresie: Zarządzanie Projektami (Łańcuch Krytyczny), Rachunkowości Przerobowej i Narzędzi Logicznego Myślenia. Uczestnik konferencji i warsztatów prowadzonych osobiście przez największe autorytety TOC: Dr Eliyahu M. Goldratt, Eli Schragenheim, Amir Schragenheim, Dr Alex Klarman, Oded Cohen, Dr Alan Barnard, Kathy Suerken. Audytor, autor strategii optymalizacji i koordynator wdrożeń organizacji z takich branż jak: metalowa, drzewna, poligraficzna, budowlana, tworzyw sztucznych, edukacyjna, doradcza, samorządowa, FMCG, detaliczna. Obecnie najwięcej pracuje w dystrybucji: zmniejsza zapasy, zwiększa dostępność.
INHERENT SIMPLICITY Polska TOC STRATEGIC INSTITUTE

Ireneusz Wolski

Dyrektor ds. Rozwoju/Członek Zarządu


Ekspert w dziedzinie budowania pozycji lidera, sztuki prezentacji i perswazji a także komunikacji i efektywności. Ukończył Politologię na Uniwersytecie Śląskim oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Jagiellońskim. Certyfikowany konsultant i trener Herrmann Brain Dominance Instrument. Od ponad 15 lat realizuje projekty doradcze i szkoleniowe. Doświadczenia zawodowe zdobywał m. in. jako konsultant i trener międzynarodowej firmy doradczej Ernst&Young. Wcześniej profesjonalnie zajmował się sprzedażą pełniąc m.in. funkcję Regionalnego Dyrektora Sprzedaży, zajmował się również windykacją oraz marketingiem. Jego wielką pasją jest hokej – wraz ze swoją drużyną w 2009 roku zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski Amatorów.
Brainstorm Group Sp. z o.o.