PRELEGENCI – V EDYCJA

Krzysztof Wielicki

polski wspinacz, taternik, alpinista i himalaista, Kierownik narodowej, zimowej wyprawy na K2 2017/2018


Nestor polskiego himalaizmu. Zdobywca Korony Himalajów. Autor trzech pierwszych zimowych wejść na ośmiotysięczniki. Jako pierwszy człowiek w historii zdobył ośmiotysięcznik – Broad Peak 8047 m – w ciągu jednego dnia, w czasie 16 godzin. Na 3 ośmiotysięczniki wszedł samotnie, wytyczył 3 nowe drogi. Był kierownikiem zimowej wyprawy na Makalu w 2001 roku. Zimą 2003 prowadził zimową wyprawę na K2 a zimą 2007 zimową wyprawę na Nanga Parbat oraz w 2013 zimową wyprawę na Broad Peak.
Klub Wysokogórski Katowice

Grzegorz Górski

Manager General Affairs / LCO - Toyota Motor Manufacturing Poland


Pełni stanowisko Managera & LCO w Toyota Motor Manufacturing Poland (fabryki silników, skrzyń biegów i przekładni hybrydowych w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach). W Toyocie od 2004 roku. Odpowiedzialny za Corporate Planning, Corporate Affairs, External & Public Affairs oraz Administrację, Serwisy pracownicze i FM. Certyfikowany trener Toyota Hoshin Kanri.
Toyota Motor Manufacturing Poland

Sven Neppessen

Business Excellence & Transformation (ES.ER) - Deutsche Bahn AG


Z wykształcenia inżynier transportu i informatyki, ukończył Executive MBA na UEK w Krakowie. Pierwsze doświadczenia zawodowe zbierał jako koordynator Lean Management w branży motoryzacyjnej.
Od ponad 10 lat związany jest z niemiecką koleją (Deutsche Bahn), pracując jako kierownik projektów oraz manager, w tym 5 lat na Śląsku. Obecnie jest konsultantem ds. optymalizacji procesów. Na tym stanowisku przygotowuje koncepcje oraz wdraża programy usprawniające w wielu jednostkach biznesowych, realizuje projekty transformacji oraz przeprowadza szkolenia. Zależy mu na wprowadzaniu zmian w kulturze firmy.
Deutsche Bahn AG

Jacek Paszek

CEO - eDokumenty Sp. z o.o.


Programista, architekt i konsultant systemów informacyjnych dla biznesu. Wszechstronne wykształcenie i ponad 15 lat doświadczeń przy tworzeniu i wdrożeniach webowych systemów obiegu dokumentów, workflow i CRM. Prywatnie ojciec dwójki synów. Poza swoją pracą pasjonuje się muzyką elektroniczną, architekturą, socjologią, sience fiction i bieganiem.
eDokumenty Sp. z o.o.

Jarosław Piwek

Kierownik ds. Lean/ Colfax Business System Manager - Esab Sp.z o.o.


Z wykształcenia magister inżynier inżynierii produkcji I wykorzystania systemów informatycznych w zarządzaniu produkcją. Od 2003 roku pracuje w firmie produkcyjnej produkującej materiały spawalnicze w Katowicach. Rozpoczął swoją karierę w firmie od pracy w Utrzymaniu Ruchu (części zamienne, osprzęt produkcyjny) Od 2008 roku pracuje w pełnym wymiarze pracy na stanowisku Kierownika ds. Lean Manufacturing. W trakcie tych 10 lat brał udział w europejskich projektach eliminujących marnotrawstwo z całego łańcucha dostaw jak i w wielu projektach i Kaizenach. Aktualnie pracujący nad poprawą procesów produkcyjnych poprzez filozofię Kaizen (motywacja i zaangażowanie) wykorzystując narzędzia Lean. Jest wieloletnim pasjonatem Ciągłego Doskonalenia.
ESAB Sp. z o.o.

Przemysław Pruszyński

Managing Director at Sokolka Window and Door/ Partner zarządzający w MAP & Partners


Doświadczony i wszechstronny lider, który umiejętności zarządzania ludźmi zdobywał w międzynarodowych korporacjach, takich jak Heineken, Whirlpool, IKEA, Inwido. Przez ostatnie 6 lat piastował stanowiska Dyrektora Operacyjnego, Dyrektora Zakładu, Prezesa Zarządu – w Rosji i w Polsce, na których zarządzał organizacjami od 300 do 800 osób. Od prawie 15 lat wdraża i zarządza w duchu filozofii Lean. Jest zwolennikiem racjonalnego i zdroworozsądkowego podejścia do biznesu, a w swojej pracy skupia się nad zmianą kultury organizacyjnej i budowaniu długofalowych strategii które opiera na codziennej pracy z ludźmi i ich rozwoju . Od niedawna pełni funkcję Partnera Zarządzającego w firmie MAP & Partners, której jest współzałożycielem, i gdzie promuje zarządzanie zgodne z RMS – Rational Management System.
Sokółka Okna i Drzwi

Krzysztof Maciejewski

Kierownik do spraw Lean Manufacturing w OZAS ESAB sp. z o.o. w Opolu


Z wykształcenia magister inżynier mechanik. Po studiach w Opolu rozpoczął pracę w Opolskich Zakładach Aparatury Spawalniczej (teraz OZAS ESAB) na stanowisku konstruktora oprzyrządowania. Od lat zajmuje się wdrażaniem i ulepszaniem systemu szczupłego wytwarzania w swojej firmie, ze szczególnym naciskiem na doskonalenie przepływu informacji i materiałów. Wraz z zespołem brał udział we wdrażaniu systemu kanbanowego w procesie produkcji.
OZAS ESAB sp. z o.o. w Opolu

Sebastian Matyniak

Prezes Zarządu - Brainstorm Group Sp. z o.o.


Ukończone studia MBA, Certyfikat Six Sigma Black Belt oraz ekonomiczne wykształcenie w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem powoduje, że doskonale rozumie specyfikę pracy Klienta, to czym jest wartość dla Klienta oraz obserwuje fakty i dostrzega marnotrawstwa. Jest zafascynowany teorią lean management, a w szczególności zwiększaniem efektywności procesów i ludzi, co wykorzystuje zarówno w życiu prywatnym jak i w pracy dla biznesu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał realizując projekty w obszarze lean management dla największych firm w kraju. Ma za sobą ponad 2000 dni spędzonych na projektach zarówno w obszarze lean management jak i w obszarze szeroko pojętego zarządzania i strategii.
Brainstorm Group Sp. z o.o.

Maciej Środa

Lekarz patomorfolog - Prywatna Pracownia Patologii


Ukończył Warszawski Uniwersytet Medyczny, a doświadczenie kliniczne zdobywał w wielu miejscach w kraju i za granicą. Ekspert w zakresie korelacji radiologiczno-patomofrologicznej tarczycy. Specjalizuje się w ultrasonograficznym typowaniu zmian patologicznych i wykonywaniu wszystkich rodzajów biopsji pod kontrola usg.
Od lat optymalizuje procesy we własnej placówce. Inspiracje metodami Toyoty czerpie zewsząd, ciągle i pełnymi garściami. Narzędzia LEAN o nazwach rodem z przemysłu przekłada na wdrożenia których efektem jest dostarczanie najwyższej jakości świadczeń w ilościach przemysłowych w niespotykanie krótkim czasie przy szczególnej dbałości o zespół współpracowników.

Andrzej Tokarz

Manager Jednostki Produkcyjnej Spawalnia - FCA Poland. S.A.


Absolwent Politechniki Krakowskiej, gdzie tytuł inżyniera uzyskał na Wydziale Mechanicznym na kierunku Automatyka i Robotyka oraz Politechniki Śląskiej, gdzie ukończył studia podyplomowe na Wydziale Organizacji i Zarządzania. Związany z tyskim zakładem FCA Poland SA od 1995 roku. Rozpoczynał pracę od stanowiska Technologa, pełniąc kolejno funkcje Kierownika Zespołu Technologicznego, Kierownika Linii Produkcyjnej, Specjalisty Wiodącego ds. Poprawy Procesu, realizując projekty jako Black Belt Six Sigma.
Koordynatora Uruchomienia Nowych Produktów, Managera Jednostki Produkcyjnej Montażu. Laureat Plebiscytu „Przeglądu Technicznego”, w 2014 roku otrzymał tytuł Srebrnego Inżyniera w kategorii zarządzanie.
FCA Poland. S.A.

Marcin Więckowski

Telesales Leader - UPC Polska


Absolwent Executive MBA oraz Lean Management w Wyższej Szkole Biznesu, członek Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa. Posiada 10-letnie doświadczenie w branży Telco, gdzie tworzył zespoły sprzedażowe oraz aktywnie brał udział w wielu projektach. Obecnie w UPC Polska odpowiedzialny za sprzedaż produktów Premium w kanale Outbound Telesales.
Zwolennik podejścia procesowego - aktualnie w trakcie certyfikacji Six Sigma Green Belt.
Od kilku lat stale uczestniczy wielu konferencjach i spotkaniach praktyków Lean.
UPC Polska

Jacek Cymerman

Trener, Coach, Konsultant


Jest związany z Brainstorm Group od początku działalności firmy. Ukończył Politechnikę Śląską Wydział Organizacji i Zarządzania, liczne studia podyplomowe m.in. „Psychologia w biznesie” oraz „Public Relations” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Doskonalił swoje umiejętności Trenerskie na licznych kursach i szkołach Trenerów Biznesu. Jest praktykującym coachem z certyfikatem ukończenia Szkoły Coachów Wszechnicy Uniwersytety Jagielońskiego wg metodologii ICF. Ma 15 letnie doświadczenie w takich firmach jak Telekomunikacja Polska S.A.; Orange Polska S.A. oraz Burger King Poland S.A. Zawodowo związany od 2002 roku z projektowaniem i prowadzeniem szkoleń. Od tego czasu przeprowadził dla wielu firm z różnych branż ponad 1600 dni szkoleniowych, 350 dni doradczych oraz 150 godzin sesji coachingowych. Szkolił pracowników i kadrę menedżerską największych firm w swoich branżach do których można zaliczyć: PZU S.A.; PKO BP; Orange Polska S.A., Burger King Poland S.A.; Deloitte, OBI, Tauron, Comarch, Azoty Puławy, Motorola, PKN Orlen. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych wyższych uczelni: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Bydgoszczy i Toruniu. Jego specjalizacje to budowanie efektywności osobistej, organizacja i planowanie pracy, negocjacje, rozwój kompetencji menedżerskich, budowanie zaufania w zespole. Jest gospodarzem i prowadzącym konferencji biznesowych takich jak Konferencja Lean Manufacturing czy Kongres HR. Jego odskocznią po pracy jest aktywność fizyczna. Uprawia biegi długodystansowe, zaliczył już 3 maratony i 5 półmaratonów. Ostatnio odkrył, że dużą frajdę sprawia mu górska wspinaczka rowerowa. Na początku wakacji razem z gronem przyjaciół zdobył na rowerze przełęcz Stelvio we Włoskich Alpach – 2757 m npm.