PRELEGENCI – VI EDYCJA

kpt. Krzysztof Baranowski

Żeglarz, kapitan jachtowy, dziennikarz


Uprawia żeglarstwo od 15 roku życia, jest wychowankiem AZS Wrocław. Kończył studia techniczne we Wrocławiu i humanistyczne w Warszawie. Stopień jachtowego kapitana żeglugi wielkiej zdobył w wieku 25 lat, ale pierwszą wyprawę oceaniczną odbył w roku 1965/66 na jachcie „Śmiały” w roli kucharza. Po wygraniu wieloetapowego konkursu PZŻ doprowadził do zbudowania jachtu „Polonez” na Transatlantyckie Regaty Samotnych Żeglarzy (OSTAR 1972). Po ukończeniu OSTAR na 12 miejscu popłynął w samotny rejs dookoła świata z Newport przez Kapsztad, Hobart, Port Stanley do Plymouth. Na tym samym „Polonezie” odbył w roku 1976/77 rodzinny rejs przez Wielkie Jeziora, Missisipi i Atlantyk. Korzystając z pracy w telewizji doprowadził do zbudowania barkentyny „Pogoria”, na której popłynął do stacji antarktycznej PAN (1980/81), a następnie dookoła Afryki ze Szkołą pod Żaglami (1983/84). Rok później na prośbę Kanadyjczyków inicjował w Montrealu odpowiednik Szkoły pod nazwą Class Afloat. W roku 1992 zwodował kolejny żaglowiec konstrukcji Zygmunta Chorenia „Fryderyk Chopin” w ramach Fundacji Międzynarodowa Szkoła pod Żaglami. W roku 1999/2000 ponownie opłynął samotnie świat na jachcie „Lady B.”, tym razem przez kanał Panamski i Sueski. Napisał 20 książek, zrealizował 50 filmów popularyzujących żeglarstwo..

Michał Gądek

Koordynator systemów produkcyjnych


Koordynator systemów produkcyjnych w Hager Polo Produkcja, członek grupy standaryzacyjnej VS Electro-Mechanical Hager Group. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Politechniki Śląskiej. Od przeszło 15 lat związany z przemysłem (w firmach Delphi, ECI i obecnie Hager), od 12 lat specjalizuje się w doskonaleniu procesów produkcyjnych, logistycznych i biznesowych. Posiada bogate doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań i budowaniu systemów opartych o ideę Operational Excellence (OpEx). Prywatnie pasjonat gier strategicznych i paintballa.
Hager Polo Produkcja

Kamil Jerominek

Prezes Zarządu


Prezes Zarządu Libru Sea Sp. z o.o, spółki specjalizującej się w przetwórstwie i wędzeniu ryb. Odpowiedzialny za uruchomienie zakładu produkcyjnego, odnowienie procesów, w kolejności wdrożenie procesu Lean we wszystkich obszarach przedsiębiorstwa. Od ponad 18 lat związany z branżą FMCG w kategoriach produktów świeżych. Realizujący wdrożenia produktów rybnych z dużym sukcesem na rynek w Polsce i za granicą.
Libru Sea Sp. z o.o

Oktawiusz Kacza

Wiceprezes w Sabre Corporation


Manager z ponad 20 letnim stażem w branży IT oraz bankowości i szerokim doświadczeniem w zarządzaniu strategicznym i operacyjnym. Od początku kariery związany z nowymi technologiami, przez ponad dekadę budował i wdrażał rozwiązania dla różnych sektorów gospodarki, pełniąc różne role w ComArch S.A. W 2008 roku dołączył do banku BNP Paribas, nadzorując jego rozwój w zakresie zarządzania projektami, optymalizacji procesów oraz projektowania funkcjonalności systemów IT. Jako Dyrektor Zarządzający odpowiadał za funkcje krytyczne we wszystkich fuzjach i procesach integracyjnych Grupy BNP Paribas w Polsce oraz przeprowadził transformację cyfrową Pionu Operacji, wdrażając robotyzację procesów i kulturę ciągłego doskonalenia. Obecnie, wiceprezes w Sabre Corporation, wiodącym dostawcy technologii dla linii lotniczych i branży turystycznej. Absolwent Akademii Górniczo-Hutnicznej, specjalność Telekomunikacja, ukończył również studia Executive MBA w Krakowskiej Szkole Biznesu i Stockholm University School of Business oraz Leadership Academy of Harvard Business School.
Sabre Corporation

Krzysztof Krott

EMS Change Agent


Agent ds. optymalizacji procesów produkcyjnych Electrolux z czteroletnim doświadczeniem, specjalizuje się w metodologii narzędzi Lean Manufacturing. Zdobył Niebieską Odznakę (perfekcyjna znajomość narzędzi lean w teorii i praktyce), trener lean. Jest wewnętrznym audytorem implementacji systemu produkcyjnego EMS w Polsce oraz pozostałych krajach Europy. Z wykształcenia – technik obsługi ruchu turystycznego, absolwent Instytutu Turystyki Krajów Śródziemnomorskich. Pracował jako przewodnik turystyczny. 5 lat mieszkał w Irlandii, biegle posługuje się językiem angielskim.
Electrolux Poland Sp. z.o.o. Oddział w Żarowie

Grzegorz Lewandowski

Kierownik Wytwórni Konstrukcji Stalowych


Od 1997 roku w branży konstrukcji stalowych na stanowiskach związanych z realizacja produkcji poczynając od przygotowania produkcji następnie realizacja budów po stanowiska managerskie związane z kontrolą i realizacja produkcji. Obecnie Kierownik WKS 2 Żłobnica odpowiedzialny za całokształt funkcjonowania wytwórni i procesy produkcyjne. Absolwent Politechniki Częstochowskiej Inżynieria Zrządzania Jakością .Magisterskie -Zarządzanie Przedsiębiorstwem. IBDIM Warszawa Projektowanie i nadzór nad wykonaniem zabezpieczeń antykorozyjnych na mostach stalowych. Instytut Spawalnictwa Gliwice -Międzynarodowy Inspektor Spawalniczy.
Mostostal Kraków S.A. w Żłobnicy

Sebastian Matyniak

Prezes Zarządu - Brainstorm Group Sp. z o.o.


Ukończone studia MBA, Certyfikat Six Sigma Black Belt oraz ekonomiczne wykształcenie w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem powoduje, że doskonale rozumie specyfikę pracy Klienta, to czym jest wartość dla Klienta oraz obserwuje fakty i dostrzega marnotrawstwa. Jest zafascynowany teorią lean management, a w szczególności zwiększaniem efektywności procesów i ludzi, co wykorzystuje zarówno w życiu prywatnym jak i w pracy dla biznesu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał realizując projekty w obszarze lean management dla największych firm w kraju. Ma za sobą ponad 2000 dni spędzonych na projektach zarówno w obszarze lean management jak i w obszarze szeroko pojętego zarządzania i strategii.
Brainstorm Group Sp. z o.o.

Adam Włodarczyk

Dyrektor ds. Ciągłego Doskonalenia


Absolwent MBA oraz Lean Management. Certyfikowany konsultant Prince2 oraz Green Belt. Od 5 lat związany z kulturą Lean. Pracuje z Brainstorm jako trener i konsultant Lean. Ponad 3000 godzin spędzonych na projektach zwiększających efektywność procesową oraz biznesową organizacji. Prowadził projekty szkoleniowo - doradcze dla takich firm jak Atlas, Bulten, Rettig Heating, Libru Sea, Unibep, Oras Olesno, ZMŚ Przetacznik, Fega, rowery Storm, Nowe Miasto Żory oraz wiele innych. Utożsamia się z filozofią ciągłego doskonalenia, poszukując możliwości wdrażania kultury Lean podczas prowadzonych projektów oraz w życiu prywatnym hołdując zasadzie Alberta Einsteina „Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie i on to robi”. Laureat nagrody „Człowiek roku 2008 w kategorii BIZNES w Pile”, oraz nagrody „Lider wartości TESCO” przyznawanej przez Zarząd TESCO Polska.
Brainstorm Group Sp. z o.o.

Bogusław Zambok

Koordynator produkcji w Cooper Standard Automotive Polska


Absolwent Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach na kierunku Socjologia oraz Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Z procesami produkcyjnymi związany od 14 lat, obecnie Koordynator produkcji w Cooper Standard Automotive Polska w Bielsku-Białej. Członek Polskiego Stowarzyszenia Praktyków TWI, certyfikowany Instruktor TWI i praktyk tej metody odpowiedzialny za wdrożenie programu szkoleniowego w fabryce Cooper Standard Bielsko-Biała. Ukończony kurs Train The Trainer i przeprowadzone dziesiątki szkoleń związanych z tematyką produkcyjną. Aktualnie związany z projektem mającym na celu optymalizację procesu etykietowania wyrobów gotowych. Pracuje nad automatyzacją i komputeryzacją stanowisk wykańczania i pakowania wyrobów gotowych. Prywatnie mąż i ojciec oraz ratownik Grupy Beskidzkiej GOPR. Z racji przynależności do GOPR i zamiłowania do gór sporo czasu wraz z rodziną spędza w górach. Mieszkaniec malowniczej miejscowości w sercu Beskidu Śląskiego.
Cooper Standard Automotive Polska