PRELEGENCI

Grzegorz Górski

Manager General Affairs / LCO - Toyota Motor Manufacturing Poland


Pełni stanowisko Managera & LCO w Toyota Motor Manufacturing Poland (fabryki silników, skrzyń biegów i przekładni hybrydowych w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach). W Toyocie od 2004 roku. Odpowiedzialny za Corporate Planning, Corporate Affairs, External & Public Affairs oraz Administrację, Serwisy pracownicze i FM. Certyfikowany trener Toyota Hoshin Kanri.
Toyota Motor Manufacturing Poland

Sven Neppessen

Business Excellence & Transformation (ES.ER) - Deutsche Bahn AG


Z wykształcenia inżynier transportu i informatyki, ukończył Executive MBA na UEK w Krakowie. Pierwsze doświadczenia zawodowe zbierał jako koordynator Lean Management w branży motoryzacyjnej.
Od ponad 10 lat związany jest z niemiecką koleją (Deutsche Bahn), pracując jako kierownik projektów oraz manager, w tym 5 lat na Śląsku. Obecnie jest konsultantem ds. optymalizacji procesów. Na tym stanowisku przygotowuje koncepcje oraz wdraża programy usprawniające w wielu jednostkach biznesowych, realizuje projekty transformacji oraz przeprowadza szkolenia. Zależy mu na wprowadzaniu zmian w kulturze firmy.
Deutsche Bahn AG

Jarosław Piwek

Kierownik ds. Lean/ Colfax Business System Manager - Esab Sp.z o.o.


Z wykształcenia magister inżynier inżynierii produkcji I wykorzystania systemów informatycznych w zarządzaniu produkcją. Od 2003 roku pracuje w firmie produkcyjnej produkującej materiały spawalnicze w Katowicach. Rozpoczął swoją karierę w firmie od pracy w Utrzymaniu Ruchu (części zamienne, osprzęt produkcyjny) Od 2008 roku pracuje w pełnym wymiarze pracy na stanowisku Kierownika ds. Lean Manufacturing. W trakcie tych 10 lat brał udział w europejskich projektach eliminujących marnotrawstwo z całego łańcucha dostaw jak i w wielu projektach i Kaizenach. Aktualnie pracujący nad poprawą procesów produkcyjnych poprzez filozofię Kaizen (motywacja i zaangażowanie) wykorzystując narzędzia Lean. Jest wieloletnim pasjonatem Ciągłego Doskonalenia.
ESAB Sp. z o.o.

Sebastian Matyniak

Prezes Zarządu - Brainstorm Group Sp. z o.o.


Ukończone studia MBA, Certyfikat Six Sigma Black Belt oraz ekonomiczne wykształcenie w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem powoduje, że doskonale rozumie specyfikę pracy Klienta, to czym jest wartość dla Klienta oraz obserwuje fakty i dostrzega marnotrawstwa. Jest zafascynowany teorią lean management, a w szczególności zwiększaniem efektywności procesów i ludzi, co wykorzystuje zarówno w życiu prywatnym jak i w pracy dla biznesu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał realizując projekty w obszarze lean management dla największych firm w kraju. Ma za sobą ponad 2000 dni spędzonych na projektach zarówno w obszarze lean management jak i w obszarze szeroko pojętego zarządzania i strategii.
Brainstorm Group Sp. z o.o.

Maciej Środa

Lekarz medycyny w trakcie specjalizacji w patomorfologii - Instytut Onkologii w Gliwicach


Ukończył Warszawski Uniwersytet Medyczny, a doświadczenie kliniczne zdobywał w wielu miejscach w kraju i za granicą. Ekspert w zakresie korelacji radiologiczno-patomofrologicznej tarczycy. Specjalizuje się w ultrasonograficznym typowaniu zmian patologicznych i wykonywaniu wszystkich rodzajów biopsji pod kontrola usg.
Od lat optymalizuje procesy we własnej placówce. Inspiracje metodami Toyoty czerpie zewsząd, ciągle i pełnymi garściami. Narzędzia LEAN o nazwach rodem z przemysłu przekłada na wdrożenia których efektem jest dostarczanie najwyższej jakości świadczeń w ilościach przemysłowych w niespotykanie krótkim czasie przy szczególnej dbałości o zespół współpracowników.
Centrum Onkologii

Andrzej Tokarz

Manager Jednostki Produkcyjnej Spawalnia - FCA Poland. S.A.


Absolwent Politechniki Krakowskiej, gdzie tytuł inżyniera uzyskał na Wydziale Mechanicznym na kierunku Automatyka i Robotyka oraz Politechniki Śląskiej, gdzie ukończył studia podyplomowe na Wydziale Organizacji i Zarządzania. Związany z tyskim zakładem FCA Poland SA od 1995 roku. Rozpoczynał pracę od stanowiska Technologa, pełniąc kolejno funkcje Kierownika Zespołu Technologicznego, Kierownika Linii Produkcyjnej, Specjalisty Wiodącego ds. Poprawy Procesu, realizując projekty jako Black Belt Six Sigma.
Koordynatora Uruchomienia Nowych Produktów, Managera Jednostki Produkcyjnej Montażu. Laureat Plebiscytu „Przeglądu Technicznego”, w 2014 roku otrzymał tytuł Srebrnego Inżyniera w kategorii zarządzanie.
FCA Poland. S.A.

Krzysztof Wielicki

polski wspinacz, taternik, alpinista i himalaista, Kierownik narodowej, zimowej wyprawy na K2 2017/2018


Nestor polskiego himalaizmu. Zdobywca Korony Himalajów. Autor trzech pierwszych zimowych wejść na ośmiotysięczniki. Jako pierwszy człowiek w historii zdobył ośmiotysięcznik – Broad Peak 8047 m – w ciągu jednego dnia, w czasie 16 godzin. Na 3 ośmiotysięczniki wszedł samotnie, wytyczył 3 nowe drogi. Był kierownikiem zimowej wyprawy na Makalu w 2001 roku. Zimą 2003 prowadził zimową wyprawę na K2 a zimą 2007 zimową wyprawę na Nanga Parbat oraz w 2013 zimową wyprawę na Broad Peak.
Klub Wysokogórski Katowice

Marcin Więckowski

Telesales Leader - UPC Polska


Absolwent Executive MBA oraz Lean Management w Wyższej Szkole Biznesu, członek Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa. Posiada 10-letnie doświadczenie w branży Telco, gdzie tworzył zespoły sprzedażowe oraz aktywnie brał udział w wielu projektach. Obecnie w UPC Polska odpowiedzialny za sprzedaż produktów Premium w kanale Outbound Telesales.
Zwolennik podejścia procesowego - aktualnie w trakcie certyfikacji Six Sigma Green Belt.
Od kilku lat stale uczestniczy wielu konferencjach i spotkaniach praktyków Lean.
UPC Polska