Prelegenci

bachor - 280x324

Ewa Bąchor
Konsultant
 Brainstorm Group Sp. z o.o.

Wieloletnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw zdobywała w takich firmach jak Indesit, Whirlpool, Grapes, Torf, Dayco czy Famur, gdzie rozwijała swoje umiejętności, obejmując stanowiska  w księgowości, dyrektora ds. kontrolingu czy dyrektora finansowego.

Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz studiów MBA na Uniwersytecie LUISS GUIDO CARLI w Rzymie. Ukończyła wiele szkoleń i kursów specjalistycznych z zakresu rachunkowości i finansów, takich jak ACCA czy certyfikaty dyplomowe wydane przez stowarzyszenie księgowych, którego jest członkiem od wielu lat. Jest również wykładowcą akademickim z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania przedsiębiorstwem.

sebastian_matyniak

Sebastian Matyniak
Prezes Zarządu
 Brainstorm Group Sp. z o.o.

Ukończone studia MBA, Certyfikat Six Sigma Black Belt oraz ekonomiczne wykształcenie w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem powoduje, że doskonale rozumie specyfikę pracy Klienta, to czym jest wartość dla Klienta oraz obserwuje fakty i dostrzega marnotrawstwa.

Jest zafascynowany teorią lean management, a w szczególności zwiększaniem efektywności procesów i ludzi, co wykorzystuje zarówno w życiu prywatnym jak i w pracy dla biznesu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał realizując projekty w obszarze lean management dla największych firm w kraju. Ma za sobą ponad 2000 dni spędzonych na projektach zarówno w obszarze lean management jak i w obszarze szeroko pojętego zarządzania i strategii.

rodl lean - 280x324

Patryk Binkowski
Lean Manager
 RÖDL & PARTNER

Posiada ponad 12 letnie doświadczenie w branży produkcyjnej (automotive i produkcja urządzeń przemysłowych) zdobyte w działach logistyki, planowania produkcji, magazynowania, na stanowiskach od specjalisty do dyrektora. Od ponad 6 lat jest związany z branżą doradczą i usługową w firmie Rödl & Partner w zakresie doskonalenia procesów, automatyzacji, robotyzacji i wprowadzania metodologii Lean

Prywatnie miłośnik motoryzacji, a szczególnie rajdów samochodowych i piłki nożnej.

kowalonek - 280x324

Michał Kowalonek
Lider 3MEx Lean dla Regionów East Europe oraz Middle East
3M Wrocław

Pracuje w 3M od 17 lat i prawie od początku zajmuje się usprawnieniami procesów produkcyjnych w różnych funkcjach: od inżyniera, przez kierownika, aż do specjalisty i regionalnego lidera. Obecnie odpowiedzialny za wsparcie fabryk w obszarze Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki, w usprawnieniach procesów produkcyjnych i transakcyjnych w oparciu o model operacyjny 3M Execution Model, będącym kombinacją metodologii Lean Manufacturing oraz modelu Shingo. Prywatnie pasjonat kosmosu i książek SCi-Fi oraz pływania i jazdy na rowerze.

 

prelegenci lean - 280x324 (3)

Krzysztof Pniewski
Ekspert, doradca, menedżer
 

Przedsiębiorca i menedżer z ponad 25-letnim doświadczeniem w obszarze strategii, zarządzania finansami, zwiększania efektywności organizacji oraz wdrażania nowoczesnych narzędzi informatycznych. Biegły rewident, FCMA CGMA, magister inżynier mechanik, Lean Six Sigma Black Belt. Członek Rady Nadzorczej SEKA S.A. Wcześniej był członkiem zarządu ds. finansowych w PFR Nieruchomości S.A., członkiem zarządu Deloitte Polska, partnerem i wiceprezesem Deloitte Consulting oraz Andersen Business Consulting. Karierę rozpoczął w Arthur Andersen jako audytor i konsultant, gdzie po 4 latach został menedżerem i po 7 latach dyrektorem. Wspierał wiodące firmy z Polski, Europy i USA w realizacji projektów reorganizacyjnych, podnoszących efektywność i usprawniających zarządzanie (ponad dwieście projektów, w tym wdrożeń systemów IT). W Deloitte przez 10 lat był odpowiedzialny za Deloitte CFO Program i rozwijanie relacji firmy z dyrektorami finansowymi.

kl_bartosz_rusek

Bartosz Rusek
Wiceprezes Zarządu
 Brainstorm Group Sp. z o.o.

Ekspert w dziedzinie zarządzania i sprzedaży. Jest praktykiem biznesu - wiedzę zdobywał pracując i szkoląc się w firmach w Polsce i za granicą. Posiada 16 lat doświadczenia zawodowego, w tym także 8 lat doświadczenia jako Trener i Konsultant. W Brainstorm Group od 2008 roku. Obecnie pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora Sprzedaży Brainstorm Group Sp. z o.o., oraz prowadzi projekty szkoleniowo- doradcze. Z wykształcenia nauczyciel języka angielskiego o specjalności Metodyka Nauczania. Prowadzi projekty w języku angielskim w środowisku międzykulturowym i za granicą. Uczestniczył w projektach szkoleniowych i doradczych w Polsce, Ukrainie, Rosji oraz w wielu korporacjach międzynarodowych. Prywatnie pomimo dużej aktywności zawodowej aktywnie uprawia wspinaczkę, turystykę górską i bieganie. Jego wielką pasją jest fotografia i podróże - w szczególności inspiruje go Nepal, który odwiedził już trzykrotnie.

jastrzab - 280x324

Dariusz Jastrząb
TPM Manager
Grupa Żywiec S.A. Browar w Żywcu

Kilkunastoletnie doświadczenie w TPM w Browarze w Żywcu oraz w działach produkcyjnych (od Operatora do Managera). Wspiera Browary Heinekena jako międzynarodowy audytor TPM.

Razem z zespołem Żywca zdobył  trzy nagrody TPM JIPM (Japan Institute of Plant Maintenance).

Browar Żywiec oraz inne Browary Grupy Żywiec znajdują się w ścisłej czołówce TPM w koncernie Heineken, wyznaczając ścieżki, metodologie, podnosząc poprzeczkę.

stepak - 280x324

Kamil Stępak
St. Specjalista ds. Produkcji- Lider Linii
Grupa Żywiec S.A. Browar w Żywcu

W firmie od 11 lat. Od stanowisk operatorskich, przez specjalistyczne po managerskie.

Doświadczenie w budowaniu efektywnych zespołów - obecnie zarządzanie trzema liniami produkcyjnymi o łącznej wydajności 180tys opakowań na godzinę i zespołem blisko 60 osób na stanowiskach operatorskich i liderskich.

Wieloletnie doświadczenie w pracy w zespołach międzynarodowych łączących browary Heineken, wsparcie Browarów Heineken w aspektach rozwoju zarządzania i podnoszenie wyników – m.in. praca w OpCo Heineken na Karaibach.

prelegenci lean - 280x324 (1)

Monika Malciak
Regionalny Dyrektor Ciągłego Doskonalenia
Ficomirrors Polska Sp. z o.o.

Absolwentka Wydziału Stosunków Międzynarodowych, ze specjalizacją amerykanistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, oraz logistyki  na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Cała jej zawodowa kariera związana jest z branżą automotive. Od 14 lat pracuje w firmie Ficomirrors Polska. Pracę rozpoczęła w dziale logistyki. Usprawnianie procesów logistyczno-transportowych tak jej się spodobało, że zmieniła dział na lean i tak już została. W chwili obecnej odpowiedzialna jest za Program Ciągłego Doskonalenia Procesów FIT (Ficosa Improvement Transformation) w zakładach w regionie Północnej Europy. Uwielbia pracować z ludźmi, rozwijać ich kompetencje i widzieć jak się rozwijają. Lubi analizować procesy produkcyjne dlatego nie zamieniłaby swojej pracy na żadną inną. Dodatkowo jest koordynatorem programu w fundacji Lean Education. W wolnych czasie biega, chodzi po górach i czerpie radość z każdej chwili z rodziną.

prelegenci lean - 280x324 (3)

Magdalena Stachura
Lean Specialist
PRESS GLASS Sp z o.o.

Absolwentka studiów inżynieryjnych na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji. Podczas studiów odkryła podobieństwo we własnym podejściu do życia do kultury i filozofii Lean Management. Obecnie realizuje się jako Specjalista ds. Lean. Posiada 3-letnie doświadczenie w optymalizowaniu procesów produkcyjnych, usprawnianiu procesów komunikacyjnych pomiędzy działami oraz w zespołach. Mocno stawia na rozwijanie dobrych relacji ze współpracownikami, dbanie o przyjazną atmosferę oraz uczciwość. Zgadza się z Helen Keller, iż w pojedynkę możemy zrobić tak niewiele; razem możemy zrobić tak dużo. W wolnym czasie oddaje się projektowaniu wnętrz, gotowaniu, tańcu, aktywnym spędzaniu czasu z przyjaciółmi.”

prelegenci lean - 280x324

Grzegorz Pietrusiński
Dyrektor Naczelny
 ESAB Sp. z o.o.

Absolwent Politechniki Śląskiej Wydziału Transportu. Od 1996 roku pracuje w firmie ESAB Sp. z o.o. zajmującej się produkcją materiałów spawalniczych (topników aglomerowanych oraz spawalniczych drutów rdzeniowych). Firma jest częścią globalnego koncernu ESAB będącego jedną z wiodących firm na rynku producentów materiałów i urządzeń spawalniczych. Od początku kariery zawodowej w firmie, zajmował różne stanowiska od mistrza zmianowego do kierownika kontroli jakości a później również kierownika wydziałów produkcyjnych. Od 2011 roku zajmuje stanowisko Prezesa Zarządu. Podczas pracy zdobył doświadczenie we wdrażaniu różnych narzędzi Lean. W firmie dokładane są starania by włączać pracowników we wdrażanie usprawnień oraz poznawać bieżące problemy, których rozwiązanie przynosi korzyść zarówno pracownikom jaki i firmie.  

prelegenci lean - 280x324 (4)

Rafał Worek
Wiceprezes Zarządu Ponar Wadowice

Absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji, Specjalność - Inżynieria przemysłowa.

W latach 1997-2015 związany z branżą automotive - firma Proseat sp. z o.o., zakład produkcyjny (elementy samochodowe), gdzie pełnił kolejno funkcje: Pracownika produkcji, Asystenta kierownika Tłoczni i Spawalni, Mistrza produkcji, Kierownika działu, Managera ds. produkcji działów: Wtryskarek, Tłoczni i Spawalni, Spieniania, Szycia i Krojenia, Spieniania, Montażu.

Jako Managera ds. produkcji zarządzał zespołem blisko 600 osób, realizując podstawowe obowiązki takie jak: zarządzanie produkcją, usprawnianie i optymalizacja procesów, planowanie i zwiększanie wydajności oraz wdrażanie nowych technologii.

Od dwóch lat współpracuje jako wykładowca z Politechniką Śląską, również prowadzi wykłady na studiach MBA w Zabrzu (na temat m. in. Kaizen, 5S).

Z PONAR Wadowice S.A. związany od lutego 2015 r. pełnił kolejno następujące funkcje: Z-ca Dyrektora Operacyjnego, Dyrektor Operacyjny, od lipca 2018 r. Dyrektor Generalny Zakładu Wadowice.

prelegenci lean - 280x324h

dr inż. Agnieszka Pawlak-Wolanin
Dyrektor Centrum Lean Management
WSB we Wrocławiu

Jest absolwentką Politechniki Wrocławskiej doktor nauk ekonomicznych, magister inżynier Informatyki i Zarządzania oraz Inżynierii Ochrony Środowiska, studia doktoranckie Cybernetyka Techniczna. Stypendystka School of Applied Sciences, University of Glamorgan. Pasjonatka „praktycznej edukacji” całe życie związania ze szkolnictwem wyższym i niwelowaniem rozdźwięku między światem nauki a biznesem.

Od ponad 20 lat związana z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu. Z pasją krzewi kulturę lean wśród studentów. Wykładowca, trener, ekspert w zakresie zarządzania procesami, zarządzanie jakością w produkcji,  koncepcji Lean Enterprise. Certyfikowany trener gier symulacyjnych oraz   aplikacji lean management w Virtual Reality. W swojej pracy naukowo-dydaktycznej wypromowała ponad 500 prac inżynierskich w tym 45 wdrożeniowych, ponad 700 prac magisterskich i licencjackich. Obecnie Dyrektor Centrum Lean Management w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Twórczyni konceptu CLM zarówno od strony merytorycznej jak i wdrożeniowej. Kierownik merytoryczny Akademii Lean Expert, studia podyplomowe w WSB, realizowanej w Centrum Lean Management we współpracy z partnerami biznesowymi.

prelegenci lean - 280x324 nnn

Izabela Koźmińska - Życzkowska
Dziennikarka radiowo - telewizyjna

Pracowała przed mikrofonami Radia Katowice oraz radia Flash, a także przed kamerami TVP Katowice, Teleekspressu oraz TVN 24. Ponadto zawodowo zajmuje się promocją, PR-em i kształtowaniem wizerunku firm i organizacji, dla których pracuje. Od lat występuje też na scenie jako konferansjerka. To jej pasja. Prowadzi eventy o różnorodnym charakterze w tym koncerty, konferencje, kongresy, szkolenia, bale oraz imprezy plenerowe.

rutkowski

Grzegorz Rutkowski
General Manager
 Habasit Polska Sp. z o.o.

Dyrektor Zarządzający w Habasit Polska, ukończył Akademię Ekonomiczną w Krakowie na kierunku ekonomia, oraz program Management Ican Institute i Harvard Business School. Przez ostatnie 20 lat budował swoje doświadczenie zawodowe w branżach B2B i B2B2C. Posiada umiejętności w zakresie rewizji, tworzenia i wdrażania strategii, a także kompleksowego zarządzania organizacjami. Skutecznie zmienia firmy o strukturze silosowej we współpracujące wokół potrzeb klienta. Buduje świadomy lidership w oparciu o wartości organizacji, oraz kulturę continuous improvement. Znacząco wpływa to na wzrost satysfakcji, jak również zaangażowania pracowników. Rozpoczął zawodową przygodę od firmy Faurecia z branży automotive, gdzie pracował w latach 2000 - 2005 . Kolejnym krokiem zawodowym była praca dla polskiego producenta rowerów firmy Kross. W latach 2006 – 2012 realizował kilka projektów interimowych w branżach kolejowej, meblarskiej oraz budowlanej dla firm polskich, lub należących do międzynarodowych funduszy inwestycyjnych. Od 2012 związany z Grupą Oknoplast jako CEO, zaś od 2018 roku pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego w firmie Habasit Polska, będącej jednym z liderów na rynku taśm transportowych i pasów napędowych.

prelegenci lean - 280x324 (2)

Tomasz Rusiński
Dyrektor ds. Produkcji
ATLAS Sp. z o.o.

Absolwent wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej oraz podyplomowych studiów na wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej.  Ukończył studia Executive MBA -PAM Center i Minot State University, USA.

Cała jego kariera zawodowa związana jest z firmą ATLAS, gdzie zaczął pracować jeszcze będąc na studiach.

Początkowo zajmował się projektowaniem nowych wyrobów w laboratorium badawczo-rozwojowym, następnie badaniami marketingowymi a od ponad 20 lat związany jest z produkcją.

Obecnie odpowiedzialny za obszar produkcji we wszystkich fabrykach firmy ATLAS. Entuzjasta doskonalenia procesów. Uwielbia pracować z ludźmi i rozwijać ich kompetencje. 

Prywatnie czynny płetwonurek kochający jazdę na rowerze.

michał hat

Michał Hat
Manager ds. cyfryzacji KSSE
 Manager Projektów Fujitsu

Praktyk zarządzania produkcją z 13 letnim doświadczeniem. Doświadczenie zdobywał jako dyrektor zakładu, dyrektor produkcji, manager ds. lean management i  inżynier procesu produkcji w branży automotive. Od wielu lat w swojej pracy propaguje wykorzystanie narzędzi wirtualnych do optymalizacji procesów produkcji (digital twin) i realizuje projekty w tym obszarze. Jako manager ds. cyfryzacji wspiera przedsiębiorstwa produkcyjne w planowaniu i realizacji projektów z zakresu: cyfryzacji zarządzania, automatyzacji procesów i strategii rozwoju przedsiębiorstw.