PRELEGENCI

Dr Maciej Środa

lekarz patomorfolog (przed egzaminem specjalizacyjnym)


Ukończył Warszawski Uniwersytet Medyczny, a doświadczenie kliniczne zdobywał w wielu miejscach w kraju i za granicą. Ekspert w zakresie korelacji radiologiczno-patomofrologicznej tarczycy. Specjalizuje się w ultrasonograficznym typowaniu zmian patologicznych i wykonywaniu wszystkich rodzajów biopsji pod kontrola usg. Od lat optymalizuje procesy we własnej placówce. Inspiracje metodami Toyoty czerpie zewsząd, ciągle i pełnymi garściami. Narzędzia LEAN o nazwach rodem z przemysłu przekłada na wdrożenia których efektem jest dostarczanie najwyższej jakości świadczeń w ilościach przemysłowych w niespotykanie krótkim czasie przy szczególnej dbałości o zespół współpracowników.

Rafał Piwowarski

Factory Director in Danone Essential Dairy & Plant Based Products


Lean expert z ponad 20 letnią praktyką w przemyśle FMCG. Doświadczenie zdobywał w dużych międzynarodowych organizacjach na stanowiskach m. in. szefa produkcji, lidera transformacji lean, po dyrektora zakładu czy dyrektora programu ciągłego doskonalenia. Doskonale zorientowany we wszystkich obszarach działania dużych korporacji, umiejętnie współpracujący z rożnymi kulturami i poziomami organizacji w środowisku międzynarodowym.
Danone

Elżbieta Czupik

Managing Director Phillips Europe


Doświadczony Praktyk z blisko 20 letnim doświadczeń w małych i dużych organizacjach, w wielokulturowych zespołach z Ameryki Północnej, Europy i krajów Dalekiego Wschodu, z Top Managerami, kierownikami fabryk i ludźmi z obszarów produkcji. Manager, który potrafi zaangażować ludzi do pracy nad wspólnym celem, wypracować z nimi strategie i plan jego realizacji i tym samym pokazać, jak pokonać przeszkody „nie wiem / nie umiem/ nie potrafię”. Pasjonat innowacyjnych metod zarządzania w firmie wykorzystujący narzędzia Teorii Ograniczeń, Operational Excellence i Lean Six Sigma. Absolwent UŁ Ekonomia, SGH Zarządzania Logistycznego, licznych szkoleń: Trener i Black Belt Lean Six Sigma, Shingo Institute, Simpler LCS, John Tripp Goldratt-toc Ltd.
Phillips Europe

Prelegent


Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o. o.

Albina Mrzygłód-Mądry

Application Development Manager


Od 2006 roku jest inżynierem technologii chemicznej. Drugi kierunek to administracja i prawo Unii Europejskiej. Auditor wewnętrzny według ISO 9001, 14001, 50001 oraz AS/EN 9100. Certyfikowany Lean – Six Sigma Green Belt od lutego 2011, a od października 2012 roku także certyfikowany Black Belt. Posiada już ponad 14 letnie doświadczenie z zakresu optymalizacji procesów, nie tylko produkcyjnych. W każdym roku jako Black Belt a następnie Master Black Belt rozwiązuje wspólnie z Zespołem istotne problemy biznesowe w Organizacji oraz pełni rolę coacha dla swojego zespołu GB-eltów. Praca z GB-eltami była i jest dla niej czymś więcej niż tylko pracą – "nie tylko oni uczą się czegoś od mnie, ale i ja od Nich." Praca na obecnym stanowisku Kierownika Rozwoju Produktu, a wcześniej Lidera Jakości daje jej dużo satysfakcji, ale ceni ją też za to, że jest wymagająca, nieprzewidywalna, a każdy nowy problem do rozwiązania czyni ją bardziej interesującą.
Tokai COBEX Polska sp. z o.o.

Paweł Hajnus

Head of Excellence Smelting&Lining , Lean Six Sigma Master Black Belt


Absolwent AGH w Krakowie, mgr inż. Elektrotechniki i mgr inż. Informatyki, oraz absolwent Politechniki Lubelskiej we współpracy z University of Illinois: Master of Business Administration Pracował przez ponad 20 lat w przemyśle szklarskim jako IT Manager; następnie Lean Six Sigma Black Belt, Master BB, Leader Continuous Improvement na region. Od ubiegłego roku pracuje w Tokai COBEX jako Master Black Belt, leader organizacji Excellence w dywizji S&L Tokai COBEX.
Tokai COBEX Polska sp. z o.o.,

Sebastian Matyniak

Prezes Zarządu - Brainstorm Group Sp. z o.o.


Ukończone studia MBA, Certyfikat Six Sigma Black Belt oraz ekonomiczne wykształcenie w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem powoduje, że doskonale rozumie specyfikę pracy Klienta, to czym jest wartość dla Klienta oraz obserwuje fakty i dostrzega marnotrawstwa. Jest zafascynowany teorią lean management, a w szczególności zwiększaniem efektywności procesów i ludzi, co wykorzystuje zarówno w życiu prywatnym jak i w pracy dla biznesu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał realizując projekty w obszarze lean management dla największych firm w kraju. Ma za sobą ponad 2000 dni spędzonych na projektach zarówno w obszarze lean management jak i w obszarze szeroko pojętego zarządzania i strategii.
Brainstorm Group Sp. z o.o.

Włodzimierz Miśta

Infor Segment Director w S&T Services Polska Sp. z o.o.


Od ponad 20 lat związany z branżą IT, zdobywał doświadczenie w działach rozwijających oprogramowanie klasy ERP dla firm produkcyjnych. Pełnił funkcje programisty, konsultanta serwisowego, kierownika projektów wdrożeniowych oraz serwisowych. Doświadczony manager, pełniący obecnie funkcję Dyrektora Segmentu INFOR w S&T, odpowiedzialnego za sprzedaż, wdrożenia i utrzymanie oprogramowania wspierającego firmy z sektora produkcji przemysłowej oraz sektora usługowego. Absolwent AGH oraz studiów MBA, certyfikowany praktyk zarządzania projektami. Aktywnie brał udział w wielu projektach usprawniających funkcjonowanie przedsiębiorstw z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi informatycznych.
S&T Services Polska Sp. z o.o.

Jaroslaw Szytow

Production Director w DEMARKO Special Trailers


DEMARKO Special Trailers

Mariusz Mrożek

Trener, Konsultant Lean


Ukończył studia MBA Ernst & Young, członek Rady Ekspertów oraz TNOiK na Akademii WSB. Certyfikowany Asesor oraz aktywny uczestnik konferencji HR i Lean Management. Doświadczony manager w prowadzeniu sieci sklepów znanych marek, takich jak Kaufland, Tesco, Geant oraz w sprzedaży internetowej. W Brainstorm Group jest trenerem i konsultantem Lean. Zrealizował liczne projekty w obszarze lean management dla klientów z branży usługowo-produkcyjnej. Adept teorii lean głównie w obszarze zwiększania efektywności.
Brainstorm Group Sp. z o.o.

Michał Sosiński

Head of Marketing, SmartLunch


Absolwent programu MBA Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Ze sprzedażą i marketingiem związany od ponad 20 lat, czego efektem jest udział w ponad 100 projektach zrealizowanych dla sektora IT, TSL, e-commerce i ubezpieczeń. Ma doświadczenie w zarządzaniu dużymi zespołami marketingu i sprzedaży, controllingu oraz wdrażaniu systemów pomiaru efektywności procesów koncentrujących się na kliencie. Większość projektów, które zrealizował dotyczyła firm i usług technologicznych działających w modelu SaaS
SmartLunch

Bartosz Rusek

Wiceprezes Zarządu - Brainstorm Group Sp. z o.o.


Ekspert w dziedzinie zarządzania i sprzedaży. Jest praktykiem biznesu - wiedzę zdobywał pracując i szkoląc się w firmach w Polsce i za granicą. Posiada 16 lat doświadczenia zawodowego, w tym także 8 lat doświadczenia jako Trener i Konsultant. W Brainstorm Group od 2008 roku. Obecnie pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora Sprzedaży Brainstorm Group Sp. z o.o., oraz prowadzi projekty szkoleniowo- doradcze. Z wykształcenia nauczyciel języka angielskiego o specjalności Metodyka Nauczania. Prowadzi projekty w języku angielskim w środowisku międzykulturowym i za granicą. Uczestniczył w projektach szkoleniowych i doradczych w Polsce, Ukrainie, Rosji oraz w wielu korporacjach międzynarodowych. Prywatnie pomimo dużej aktywności zawodowej aktywnie uprawia wspinaczkę, turystykę górską i bieganie. Jego wielką pasją jest fotografia i podróże - w szczególności inspiruje go Nepal, który odwiedził już trzykrotnie.
Brainstorm Group Sp. z o.o.