Prelegenci

prelegenci lean - 280x324 (3)

Krzysztof Pniewski
Prezes Zarządu
 Zakłady Mięsne Silesia S.A.

Pan Krzysztof ma ponad 25 lat doświadczenia jako dyrektor finansowy, biegły rewident, przedsiębiorca, doradca strategiczny oraz członek rad nadzorczych. Pracował z wiodącymi grupami kapitałowymi w Polsce, Europie i w USA w obszarach strategii, zarządzania finansami, zwiększania efektywności organizacji, wdrażania centrów usług wspólnych oraz nowoczesnych narzędzi informatycznych. Ukończył z wyróżnieniem Politechnikę Warszawską (magister inżynier), jest biegłym rewidentem, uzyskał certyfikaty profesjonalne FCMA CGMA oraz Lean Six Sigma Black Belt. Jego wykształcenie obejmuje również wiele szkoleń w kraju i za granicą (w tym Kellogg, LSE, Columbia University).

sebastian_matyniak

Sebastian Matyniak
Prezes Zarządu
 Brainstorm Group Sp. z o.o.

Ukończone studia MBA, Certyfikat Six Sigma Black Belt oraz ekonomiczne wykształcenie w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem powoduje, że doskonale rozumie specyfikę pracy Klienta, to czym jest wartość dla Klienta oraz obserwuje fakty i dostrzega marnotrawstwa.

Jest zafascynowany teorią lean management, a w szczególności zwiększaniem efektywności procesów i ludzi, co wykorzystuje zarówno w życiu prywatnym jak i w pracy dla biznesu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał realizując projekty w obszarze lean management dla największych firm w kraju. Ma za sobą ponad 2000 dni spędzonych na projektach zarówno w obszarze lean management jak i w obszarze szeroko pojętego zarządzania i strategii.

Kaiser_KL_2

Thomas Kaiser
Dyrektor Produkcji i Utrzymania ruchu. Projekty inwestycyjne Business Information Security Officer
 Mercedes

Urodzony w Polsce, skąd w 1988 roku wyjechał do Niemiec. Skończył studia z zakresu informatyki ekonomicznej, technik budowy maszyn. Karierę w Mercedesie zaczynał w roku 1992 jako odlewnik i przez 31 lat przeszedł przez wszystkie szczeble kariery od pracownika produkcyjnego po członka zarządu MBMPL. Od 2017 budowa i uruchomienie fabryki silników i baterii w Jaworze

Zainteresowania: sztuki walki, sporty ekstremalne.

Zielinski_KL

Robert Zieliński
Prezes Zarządu
ISCAR Poland Sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Zarządzanie i Marketing na Politechnice Rzeszowskiej.
Uczestnik wielu szkoleń zarówno w Polsce jak i poza z zarządzania zasobami ludzkimi, organizacji produkcji, zarządzania projektami, sprzedaży i marketingu.
Z zaawansowaną obróbką skrawaniem związany od 1998 na różnych stanowiskach w firmach w kraju i za granicą. Od roku 2004 związany z branżą narzędzi skrawających u światowych liderów narzędzi skrawających, gdzie poznał dokładnie temat budowania relacji handlowych z klientami, narzędzi skrawających i strategii działania. Początkowo jako regionalne wsparcie techniczno-handlowe, dyrektor techniczny a obecnie od ponad roku jako Prezes Zarządu ISCAR Poland Sp. z o.o. Trzyma się zasady: Jeżeli robisz to co łatwe, Twoje życie będzie trudne. Jeśli robisz to co trudne, Twoje życie będzie łatwe.
Prywatnie pasjonat hokeja na lodzie i ojciec reprezentantki Polski w tej dyscyplinie.

 

A_Grochowalski

Andrzej Grochowalski
Członek Zarządu
 Leroy Merlin Polska

Andrzej Grochowalski jest absolwentem krakowskiej AGH. Z informatyką i nowoczesnymi technologiami jest związany od ponad 20 lat. Obecnie odpowiada za obszar IT jako Członek Zarządu Leroy Merlin Polska. Swoje doświadczenie zdobywał jako CIO w Grupie InPost, a w latach 2017–2019 był CIO i wiceprezesem zarządu w Grupie Tauron. Wcześniej przez 10 lat pracował w banku BNP Paribas jako dyrektor IT, gdzie koordynował również pracami centrum innowacji. Ma na swoim koncie kilka dużych transformacji informatycznych oraz wiele udanych projektów wdrożeniowych, w tym fuzje banków. W roku 2021 wyróżniony w konkursie na CDO of the Year zorganizowanym przez Forbes i Business Insider.

kl_bartosz_rusek

Bartosz Rusek
Wiceprezes Zarządu
 Brainstorm Group Sp. z o.o.

Ekspert w dziedzinie zarządzania i sprzedaży. Jest praktykiem biznesu - wiedzę zdobywał pracując i szkoląc się w firmach w Polsce i za granicą. Posiada 16 lat doświadczenia zawodowego, w tym także 8 lat doświadczenia jako Trener i Konsultant. W Brainstorm Group od 2008 roku. Obecnie pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora Sprzedaży Brainstorm Group Sp. z o.o., oraz prowadzi projekty szkoleniowo- doradcze. Z wykształcenia nauczyciel języka angielskiego o specjalności Metodyka Nauczania. Prowadzi projekty w języku angielskim w środowisku międzykulturowym i za granicą. Uczestniczył w projektach szkoleniowych i doradczych w Polsce, Ukrainie, Rosji oraz w wielu korporacjach międzynarodowych. Prywatnie pomimo dużej aktywności zawodowej aktywnie uprawia wspinaczkę, turystykę górską i bieganie. Jego wielką pasją jest fotografia i podróże - w szczególności inspiruje go Nepal, który odwiedził już trzykrotnie.

P_Mieczkowski

Paweł Mieczkowski
Ekspert w dziedzinie zarządzania projektami
 Brainstorm Group Sp. z o.o.

Ekspert w dziedzinie zarządzania projektami oraz optymalizacji, z ponad dekadą doświadczenia w różnych sektorach, w tym farmaceutycznym, IT, budowlanym i spożywczym. Obecnie jako konsultant w Brainstorm Group specjalizuje się m.in. w optymalizacjach procesów logistycznych i transportowych, pomagając firmom znacząco poprawiać efektywność operacyjną. Znany ze swojej umiejętności pracy z ludźmi. Schodzi do najdrobniejszych szczegółów, aby znaleźć najbardziej optymalne rozwiązania. Metodę 5 razy dlaczego i dążenie do ciągłego doskonalenia ma wpisane w DNA. Studiował telekomunikację na Politechnice Wrocławskiej, psychologię działań menedżerskich na SWPS i prawo w biznesie na Uniwersytecie Wrocławskim.
M_Gadek

Michał Gądek
Production Systems Manager, Lean expert & trainer
  Hager Group

Posiada ponad 18-letnie doświadczenie zawodowe w międzynarodowych koncernach w roli specjalisty i menedżera. Specjalizuje się w doskonaleniu procesów produkcyjnych, logistycznych i biznesowych. Swoje doświadczenie zdobywał zarówno prowadząc projekty wewnątrz organizacji, w której pracował, jak i dla biznesu. Ma za sobą kilkadziesiąt projektów doradczych i szkoleniowych z tematyki związanej z filozofią Lean. Głównymi obszarami jego działań są reorganizacje i skracanie czasów przezbrojeń w oparciu o metodologię SMED, doskonalenie obszarów produkcyjnych lub strumieni wartości w oparciu o dogłębną analizę (głównie metodą VSM), ale również stosuje wiele własnych, autorskich metod analitycznych. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Politechniki Śląskiej w Gliwicach, dzięki czemu odnajduje się w bardzo różnych obszarach i zróżnicowanych zadaniach.

A_Małachowska

Agnieszka Małachowska
INFOR ERP Segment Director
 Axians IT Services Poland Sp. z o.o.

Od ponad 20 lat, pracuje w branży informatycznej po stronie firm konsultingowych (obecnie Axians), które wspierają rozwój firm przemysłowych, poprzez wdrożenia aplikacji biznesowych takich jak ERP, PLM, CPQ. Współpracuje z Zarządami i Zespołami firm produkcyjnych w sektorze prywatnym, ale także zbrojeniowym.

Głęboko wierzy, że w czasach dużej zmienności biznesowej, rozwiązania biznesowe dostępne w Cloud oraz Lean pozwalają zdobyć przewagę konkurencją i dynamicznie rozwijać biznes.

Obecnie w Axians zarządza zespołem 80 konsultantów oraz programistów.

Absolwentka studiów MBA, programu Business Development Mastery (IRSiM), Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (studia podyplomowe Efektywne zarządzanie IT), Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (informatyka w Zarządzaniu), Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (studia podyplomowe Efektywne zarządzanie IT) i wielu innych kursów oraz szkoleń.

Pasjonatka Lean, rozwoju firm oraz ludzi…a także płetwonurek.