PRELEGENCI

Dr Maciej Środa

lekarz patomorfolog in spe


Ukończył Warszawski Uniwersytet Medyczny, a doświadczenie kliniczne zdobywał w wielu miejscach w kraju i za granicą. Ekspert w zakresie korelacji radiologiczno-patomofrologicznej tarczycy. Specjalizuje się w ultrasonograficznym typowaniu zmian patologicznych i wykonywaniu wszystkich rodzajów biopsji pod kontrola usg. Od lat optymalizuje procesy we własnej placówce. Inspiracje metodami Toyoty czerpie zewsząd, ciągle i pełnymi garściami. Narzędzia LEAN o nazwach rodem z przemysłu przekłada na wdrożenia których efektem jest dostarczanie najwyższej jakości świadczeń w ilościach przemysłowych w niespotykanie krótkim czasie przy szczególnej dbałości o zespół współpracowników.

Krzysztof Morgała

Performance & Efficiency Manager at Danone


Ekspert w dziedzinie ciągłego doskonalenia, doskonałości operacyjnej oraz budowania kompetentnych i efektywnych zespołów. Zdobył 17 letnie doświadczenie pracując w największych koncernach FMCG, od 5 lat związany z Danone jako Kierownik Efektywności i Wydajności. Posiada 4 fakultety w dziedzinach jakości, inżynierii przemysłowej, zarządzania produkcją oraz bezpieczeństwa pracy. Certyfikowany Black Belt, audytor systemów wielu norm ISO. Praktyk w projektowaniu, wdrażaniu i rozwoju kultury Lean oraz systemów zarządzania integrując obszary całego Łańcucha Dostaw.
Danone

Elżbieta Czupik

Operations Director CRYO Science


Doświadczony Praktyk z blisko 20 letnim doświadczeń w małych i dużych organizacjach, w wielokulturowych zespołach z Ameryki Północnej, Europy i krajów Dalekiego Wschodu, z Top Managerami, kierownikami fabryk i ludźmi z obszarów produkcji. Manager, który potrafi zaangażować ludzi do pracy nad wspólnym celem, wypracować z nimi strategie i plan jego realizacji i tym samym pokazać, jak pokonać przeszkody „nie wiem / nie umiem/ nie potrafię”. Pasjonat innowacyjnych metod zarządzania w firmie wykorzystujący narzędzia Teorii Ograniczeń, Operational Excellence i Lean Six Sigma. Absolwent UŁ Ekonomia, SGH Zarządzania Logistycznego, licznych szkoleń: Trener i Black Belt Lean Six Sigma, Shingo Institute, Simpler LCS, John Tripp Goldratt-toc Ltd.
CRYO Science

Aleksander Wyciślik

Continuous Improvement Manager


Continuous Improvement Manager w firmie z branży Automotive, będącej światowym liderem w swojej dziedzinie. Absolwent Politechniki Śląskiej, wydziału Organizacji i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, programu Leadership Harvard Business Review oraz Akademii WSB. Główne kompetencje to budowa zwycięskich strategii wdrożeń Lean Management, zmiana kultury organizacyjnej, prowadzenie warsztatów oraz szkoleń dla Pracowników wszystkich szczebli struktury organizacyjnej w zakresie narzędzi i metodologii Lean Management (5S, SMED, TPM, VSM, VM, PPS).
Lear Corporation

Thomas Kaiser

Dyrektor Produkcji i Utrzymania ruchu Business Information Security Officer


Urodzony w Polsce, skąd w 1988 roku wyjechał do Niemiec. Skończył studia z zakresu informatyki ekonomicznej, technik budowy maszyn. Karierę w Mercedesie zaczynał w roku 1992 jako odlewnik i przez 29 lat przeszedł przez wszystkie szczeble kariery od pracownika produkcyjnego po managera produkcji. Od 2017 budowa i uruchomienie fabryki silników i baterii w Jaworze Zainteresowania: sztuki walki, snowboard i nurkowanie, wspinaczka.
Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o. o.

Albina Mrzygłód-Mądry

Application Development Manager


Od 2006 roku jest inżynierem technologii chemicznej. Drugi kierunek to administracja i prawo Unii Europejskiej. Auditor wewnętrzny według ISO 9001, 14001, 50001 oraz AS/EN 9100. Certyfikowany Lean – Six Sigma Green Belt od lutego 2011, a od października 2012 roku także certyfikowany Black Belt. Posiada już ponad 14 letnie doświadczenie z zakresu optymalizacji procesów, nie tylko produkcyjnych. W każdym roku jako Black Belt a następnie Master Black Belt rozwiązuje wspólnie z Zespołem istotne problemy biznesowe w Organizacji oraz pełni rolę coacha dla swojego zespołu GB-eltów. Praca z GB-eltami była i jest dla niej czymś więcej niż tylko pracą – "nie tylko oni uczą się czegoś od mnie, ale i ja od Nich." Praca na obecnym stanowisku Kierownika Rozwoju Produktu, a wcześniej Lidera Jakości daje jej dużo satysfakcji, ale ceni ją też za to, że jest wymagająca, nieprzewidywalna, a każdy nowy problem do rozwiązania czyni ją bardziej interesującą.
Tokai COBEX Polska sp. z o.o.

Paweł Hajnus

Head of Excellence Smelting&Lining , Lean Six Sigma Master Black Belt


Absolwent AGH w Krakowie, mgr inż. Elektrotechniki i mgr inż. Informatyki, oraz absolwent Politechniki Lubelskiej we współpracy z University of Illinois: Master of Business Administration Pracował przez ponad 20 lat w przemyśle szklarskim jako IT Manager; następnie Lean Six Sigma Black Belt, Master BB, Leader Continuous Improvement na region. Od ubiegłego roku pracuje w Tokai COBEX jako Master Black Belt, leader organizacji Excellence w dywizji S&L Tokai COBEX.
Tokai COBEX Polska sp. z o.o.,

Sebastian Matyniak

Prezes Zarządu - Brainstorm Group Sp. z o.o.


Ukończone studia MBA, Certyfikat Six Sigma Black Belt oraz ekonomiczne wykształcenie w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem powoduje, że doskonale rozumie specyfikę pracy Klienta, to czym jest wartość dla Klienta oraz obserwuje fakty i dostrzega marnotrawstwa. Jest zafascynowany teorią lean management, a w szczególności zwiększaniem efektywności procesów i ludzi, co wykorzystuje zarówno w życiu prywatnym jak i w pracy dla biznesu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał realizując projekty w obszarze lean management dla największych firm w kraju. Ma za sobą ponad 2000 dni spędzonych na projektach zarówno w obszarze lean management jak i w obszarze szeroko pojętego zarządzania i strategii.
Brainstorm Group Sp. z o.o.

Włodzimierz Miśta

Infor Segment Director w S&T Services Polska Sp. z o.o.


Od ponad 20 lat związany z branżą IT, zdobywał doświadczenie w działach rozwijających oprogramowanie klasy ERP dla firm produkcyjnych. Pełnił funkcje programisty, konsultanta serwisowego, kierownika projektów wdrożeniowych oraz serwisowych. Doświadczony manager, pełniący obecnie funkcję Dyrektora Segmentu INFOR w S&T, odpowiedzialnego za sprzedaż, wdrożenia i utrzymanie oprogramowania wspierającego firmy z sektora produkcji przemysłowej oraz sektora usługowego. Absolwent AGH oraz studiów MBA, certyfikowany praktyk zarządzania projektami. Aktywnie brał udział w wielu projektach usprawniających funkcjonowanie przedsiębiorstw z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi informatycznych.
S&T Services Polska Sp. z o.o.

Chris Parjaszewski

CEO Sky Vision


Prowadzi zadania technologiczne w spółce sky vision - działającą w obszarze Lean Management, dostarczającą hiperdokładnych informacji odnośnie wydajności załogi i parku maszynowego linii produkcyjnej. Spółka w swoim działaniu korzysta z 20 lat doświadczeń w branży Lean Management - prezesa sky vision Sebastian Matyniaka oraz doświadczeia Chrisa w pracy z najnowszymi technologiami. Doradza lub współprowadzi kilka startupów na Śląsku, wszystkie z wykorzystaniem AI. Współzałożyciel sky hacks – społeczności AI na Śląsku, która prowadzi i organizuje największy hackathon AI w Europie Środkowo-Wschodniej, a także spotkania, konferencje i warsztaty. Jest też CEO w software house sky gate, jednej z firm założycielskich Polskiego Klastra IoT i AI - SINOTAIC. Zadaniem Chrisa w klastrze jest internacjonalizacja i rekrutacja nowych organizacji wykorzystujących w praktyce Sztuczną Inteligencję.
Sky Vision

Jaroslaw Szytow

Production Director w DEMARKO Special Trailers


Od 25 lat zdobywa doświadczenie w firmach motoryzacyjnych, budując nowe organizacje lub modernizując istniejące. Pierwsze szkolenia związane z tematyką Toyota Production System odebrał na początku lat 90-tych, i od wtedy, nieprzerwanie, bierze aktywny udział w projektach usprawniających funkcjonowanie obszarów produkcji, logistyki i magazynowania. Doświadczenie w wydziałach operacyjnych związanych z produkcją bezpośrednio, jak również wydziałach wspomagających, pozwala mu spojrzeć na problem wielowątkowo. Absolwent Politechniki Śląskiej oraz studiów MBA Uniwersytetu Franklina w Columbus. Doskonale czuje się w międzynarodowym, wielokulturowym środowisku, umiejętnie komunikując się z wszystkimi szczeblami organizacji.
DEMARKO Special Trailers

Mariusz Mrożek

Trener, Konsultant Lean


Ukończył studia MBA Ernst & Young, członek Rady Ekspertów oraz TNOiK na Akademii WSB. Certyfikowany Asesor oraz aktywny uczestnik konferencji HR i Lean Management. Doświadczony manager w prowadzeniu sieci sklepów znanych marek, takich jak Kaufland, Tesco, Geant oraz w sprzedaży internetowej. W Brainstorm Group jest trenerem i konsultantem Lean. Zrealizował liczne projekty w obszarze lean management dla klientów z branży usługowo-produkcyjnej. Adept teorii lean głównie w obszarze zwiększania efektywności.
Brainstorm Group Sp. z o.o.

Michał Sosiński

Head of Marketing, SmartLunch


Absolwent programu MBA Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Ze sprzedażą i marketingiem związany od ponad 20 lat, czego efektem jest udział w ponad 100 projektach zrealizowanych dla sektora IT, TSL, e-commerce i ubezpieczeń. Ma doświadczenie w zarządzaniu dużymi zespołami marketingu i sprzedaży, controllingu oraz wdrażaniu systemów pomiaru efektywności procesów koncentrujących się na kliencie. Większość projektów, które zrealizował dotyczyła firm i usług technologicznych działających w modelu SaaS
SmartLunch

Katarzyna Rosińska

Ekspert


Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe sektorze finansowym, od lutego 2019 pełni rolę Eksperta w PFR Portal PPK. Prowadzi szkolenia m.in. z zakresu PPK oraz Tarczy Finansowej
PFR Portal PPK

Bartosz Rusek

Wiceprezes Zarządu - Brainstorm Group Sp. z o.o.


Ekspert w dziedzinie zarządzania i sprzedaży. Jest praktykiem biznesu - wiedzę zdobywał pracując i szkoląc się w firmach w Polsce i za granicą. Posiada 16 lat doświadczenia zawodowego, w tym także 8 lat doświadczenia jako Trener i Konsultant. W Brainstorm Group od 2008 roku. Obecnie pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora Sprzedaży Brainstorm Group Sp. z o.o., oraz prowadzi projekty szkoleniowo- doradcze. Z wykształcenia nauczyciel języka angielskiego o specjalności Metodyka Nauczania. Prowadzi projekty w języku angielskim w środowisku międzykulturowym i za granicą. Uczestniczył w projektach szkoleniowych i doradczych w Polsce, Ukrainie, Rosji oraz w wielu korporacjach międzynarodowych. Prywatnie pomimo dużej aktywności zawodowej aktywnie uprawia wspinaczkę, turystykę górską i bieganie. Jego wielką pasją jest fotografia i podróże - w szczególności inspiruje go Nepal, który odwiedził już trzykrotnie.
Brainstorm Group Sp. z o.o.

Wojciech Kędzia

III Zastępca Prezydenta Miasta, Lean Green Belt


Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz dr nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada 25 lat doświadczenia w firmach produkcyjnych, pełnił funkcję Dyrektora ds. Ekonomicznych, Technicznych, Wiceprezesa Zarządu ds. Produkcji w KGHM Polska Miedź S.A. oraz President & CEO w KGHM International. Doświadczony manager w opracowywaniu i realizacji projektów inwestycyjnych oraz efektywnościowych.
Miasto Dąbrowa Górnicza

Luk Palmen

Menedżer ds. Innowacji i Kooperacji SA&AM


Prowadzi usługi doradcze i coachingowe w zakresie strategii rozwoju i zarządzania innowacjami w ramach firmy InnoCo. Jest członkiem rad nadzorczych spółek technologicznych. Od 2014 do 2020 roku był ekspertem odpowiedzialnym za weryfikację projektów technologicznych we wczesnych fazach rozwoju i doprowadzenie ich do gotowości inwestycyjnej w funduszu zalążkowym Akcelerator Technologiczny Gliwice ASI. Jest przewodniczącym Branżowej Grupy Roboczej ds. Przemysłu w Sektorowej Radzie ds. kompetencji w sektorze motoryzacyjnym (z uwzględnieniem elektromobilności). Od 2011 roku jest menedżerem ds. innowacji i kooperacji Klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing przy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Habib Moskin

CEO Testspring.pl


Właściciel firmy Testspring. Bada użycie nowych technologii w procesie zapewnienia jakości. Razem ze specjalistami Testspring pomaga firmom osiągać najwyższą jakość produktów i usług. Wspiera globalne marki takie jak CEVA Logistics, Maersk czy Microsoft podczas wdrożeń i optymalizacji systemów zarządzających magazynami i globalnymi łańcuchami dostaw.
Testspring.pl

Maciej Kotok

CEO Grow Uperion


Przeszedł przez całą ścieżkę kariery od programisty poprzez, projektanta, analityka do projekt managera. Następnie trafił do działu sprzedaży. Od 2014 roku rozwijał własny Software House który w 2021 stał się częścią Grupy Kapitałowej TenderHut. Jednocześnie objął stanowisko Prezesa Zarządu Grow Uperion którego misją jest motywowanie i angażowanie za poprzez grywalizację.
Grow Uperion