PRELEGENCI

kpt. Krzysztof Baranowski

Żeglarz, kapitan jachtowy, dziennikarz


Uprawia żeglarstwo od 15 roku życia, jest wychowankiem AZS Wrocław. Kończył studia techniczne we Wrocławiu i humanistyczne w Warszawie. Stopień jachtowego kapitana żeglugi wielkiej zdobył w wieku 25 lat, ale pierwszą wyprawę oceaniczną odbył w roku 1965/66 na jachcie „Śmiały” w roli kucharza. Po wygraniu wieloetapowego konkursu PZŻ doprowadził do zbudowania jachtu „Polonez” na Transatlantyckie Regaty Samotnych Żeglarzy (OSTAR 1972). Po ukończeniu OSTAR na 12 miejscu popłynął w samotny rejs dookoła świata z Newport przez Kapsztad, Hobart, Port Stanley do Plymouth. Na tym samym „Polonezie” odbył w roku 1976/77 rodzinny rejs przez Wielkie Jeziora, Missisipi i Atlantyk. Korzystając z pracy w telewizji doprowadził do zbudowania barkentyny „Pogoria”, na której popłynął do stacji antarktycznej PAN (1980/81), a następnie dookoła Afryki ze Szkołą pod Żaglami (1983/84). Rok później na prośbę Kanadyjczyków inicjował w Montrealu odpowiednik Szkoły pod nazwą Class Afloat. W roku 1992 zwodował kolejny żaglowiec konstrukcji Zygmunta Chorenia „Fryderyk Chopin” w ramach Fundacji Międzynarodowa Szkoła pod Żaglami. W roku 1999/2000 ponownie opłynął samotnie świat na jachcie „Lady B.”, tym razem przez kanał Panamski i Sueski. Napisał 20 książek, zrealizował 50 filmów popularyzujących żeglarstwo..

Michał Gądek

Koordynator systemów produkcyjnych


Koordynator systemów produkcyjnych w Hager Polo Produkcja, członek grupy standaryzacyjnej VS Electro-Mechanical Hager Group. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Politechniki Śląskiej. Od przeszło 15 lat związany z przemysłem (w firmach Delphi, ECI i obecnie Hager), od 12 lat specjalizuje się w doskonaleniu procesów produkcyjnych, logistycznych i biznesowych. Posiada bogate doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań i budowaniu systemów opartych o ideę Operational Excellence (OpEx). Prywatnie pasjonat gier strategicznych i paintballa.
Hager Polo Produkcja

Robert Hrycaniuk

Konsultant ds. Rozwoju Sprzedaży


Absolwent Wydziału Zarządzania oraz Wydziału Metali Nieżelaznych Akademii Górniczo-Hutniczej, a także programu Executive Master of Business Administration KSB Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pracował między innymi jako Szef Sprzedaży zakładu należącego do Grupy Kapitałowej Kęty S.A. Jego główne zadania polegały na rozwoju sprzedaży oraz budowaniu strategii w segmentach rynku o wysokich wymaganiach jakościowych, takich jak motoryzacja czy przemysł lotniczy. Następnie pełnił funkcję Prezesa firmy Prozach S.A. – specjalistycznego biura projektowego dedykowanego chemii, petrochemii oraz energetyce, kolejno jako Dyrektor Handlowy Huty Pokój S.A. - jednego z najstarszych i największych producentów wyrobów stalowych w Polsce.
Brainstorm Group Sp. z o.o.

Oktawiusz Kacza

Wiceprezes w Sabre Corporation


Absolwent Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. W 2008 uzyskał dyplom Executive Master of Business Administration uczelni Stockholm University School of Business oraz KSB Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Od ponad 20 lat związany z branżą IT oraz sektorem bankowym.
Sabre Corporation

Krzysztof Krott

EMS Change Agent


Agent ds. optymalizacji procesów produkcyjnych Electrolux z czteroletnim doświadczeniem, specjalizuje się w metodologii narzędzi Lean Manufacturing. Zdobył Niebieską Odznakę (perfekcyjna znajomość narzędzi lean w teorii i praktyce), trener lean. Jest wewnętrznym audytorem implementacji systemu produkcyjnego EMS w Polsce oraz pozostałych krajach Europy. Z wykształcenia – technik obsługi ruchu turystycznego, absolwent Instytutu Turystyki Krajów Śródziemnomorskich. Pracował jako przewodnik turystyczny. 5 lat mieszkał w Irlandii, biegle posługuje się językiem angielskim.
Electrolux Poland Sp. z.o.o. Oddział w Żarowie

Sebastian Matyniak

Prezes Zarządu - Brainstorm Group Sp. z o.o.


Ukończone studia MBA, Certyfikat Six Sigma Black Belt oraz ekonomiczne wykształcenie w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem powoduje, że doskonale rozumie specyfikę pracy Klienta, to czym jest wartość dla Klienta oraz obserwuje fakty i dostrzega marnotrawstwa. Jest zafascynowany teorią lean management, a w szczególności zwiększaniem efektywności procesów i ludzi, co wykorzystuje zarówno w życiu prywatnym jak i w pracy dla biznesu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał realizując projekty w obszarze lean management dla największych firm w kraju. Ma za sobą ponad 2000 dni spędzonych na projektach zarówno w obszarze lean management jak i w obszarze szeroko pojętego zarządzania i strategii.
Brainstorm Group Sp. z o.o.

Adam Włodarczyk

Dyrektor ds. Ciągłego Doskonalenia


Menedżer z 20-letnim doświadczeniem w handlu nowoczesnym. Jako Store Director przez 12 lat zarządzał w Tesco Polska sklepami rożnego formatu, z obrotami do 130 mln PLN i zatrudnieniem do 350 osób. Z powodzeniem otwierał, restrukturyzował i optymalizował sklepy na terenie Polski. Posiada obszerne doświadczenie w zarządzaniu operacyjnym i finansowym hipermarketami (także w obszarze e-commerce). W swoim obszarze odpowiadał i zarządzał działami handlowymi, administracyjnym (w tym działem HR), a także logistyką i magazynami. Odpowiedzialny był za realizację budżetów sprzedaży, kosztów operacyjnych, KPI finansowych, zarządzanie operacje zgodne ze standardami oraz procedurami i rutynami. Brał pełną odpowiedzialność za profesjonalną obsługę Klienta a także za współpracę i rozwój podległego zespołu. Absolwent MBA, praktyk Lean i Prince2.
Brainstorm Group Sp. z o.o.

Bogusław Zambok

Koordynator produkcji w Cooper Standard Automotive Polska


Absolwent Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach na kierunku Socjologia oraz Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Z procesami produkcyjnymi związany od 14 lat, obecnie Koordynator produkcji w Cooper Standard Automotive Polska w Bielsku-Białej. Członek Polskiego Stowarzyszenia Praktyków TWI, certyfikowany Instruktor TWI i praktyk tej metody odpowiedzialny za wdrożenie programu szkoleniowego w fabryce Cooper Standard Bielsko-Biała. Ukończony kurs Train The Trainer i przeprowadzone dziesiątki szkoleń związanych z tematyką produkcyjną. Aktualnie związany z projektem mającym na celu optymalizację procesu etykietowania wyrobów gotowych. Pracuje nad automatyzacją i komputeryzacją stanowisk wykańczania i pakowania wyrobów gotowych. Prywatnie mąż i ojciec oraz ratownik Grupy Beskidzkiej GOPR. Z racji przynależności do GOPR i zamiłowania do gór sporo czasu wraz z rodziną spędza w górach. Mieszkaniec malowniczej miejscowości w sercu Beskidu Śląskiego.
Cooper Standard Automotive Polska