STUDY VISITS

Wizyty studyjne ubiegłorocznej VI edycji Europejskiego Kongresu Lean Management

TMMP W WAŁBRZYCHU

TMMP W WAŁBRZYCHU
Toyota Motor Manufacturing Poland powstała w 1999 roku Toyota w Wałbrzychu. To jedna z dwóch fabryk Toyoty w Polsce. Zakład produkuje sześciobiegowe skrzynie manualne do Toyoty Auris, Corolli, Verso i Avensis, pięciobiegowe manualne skrzynie biegów i silniki do Toyoty Yaris i Aygo (do tego ostatniego modelu również w wersji półautomatycznej tzw. „Multi-Mode”). Roczne zdolności produkcyjne zakładu wynoszą 371 tysięcy silników oraz 720 tysięcy skrzyń biegów, co oznacza, że pod względem zdolności produkcyjnych fabryka jest największą bazą produkcyjną podzespołów Toyoty w Europie. Fabryka zatrudnia 1600 stałych pracowników.

ADRES: ul. Uczniowska 26, 58 - 306 Wałbrzych

ELECTROLUX W ŻAROWIE

ELECTROLUX W ŻAROWIE
Fabryka powstała w 2005 roku i znajduje się w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – Podstrefa Żarów. Obecnie produkuje dwie platformy zmywarek – 45 cm i 60 cm w podziale na wolnostojące, pół zabudowa oraz pełna zabudowa w ilości 1 500 000 sztuk rocznie. Od początku działalności fabryka stosowała system produkcyjny EMS, który dzięki trójfilarowemu podziałowi narzędzi lean pozwala na ich usystematyzowaną implementację. W 2017 roku zakład osiągnął status EMS GOLD. Ogromny nacisk kładziony jest na świadomość pracowników poprzez ich udział w niezliczonych szkoleniach, warsztatach, konferencjach. Electrolux oferuje bogaty system rozwoju zawodowego. Jednym z najważniejszych elementów jest promocja bezpiecznych zachowań. W 2017 roku firma otrzymała nagrodę dla najbezpieczniejszego zakładu produkcyjnego Electrolux Polska.

ADRES: Fabryczna 4, 58-130 Żarów

ADIENT SEATING POLAND SP Z O.O.

ADIENT SEATING POLAND SP Z O.O.
Zakład Adient Seating Poland Sp. z o. o. w Siemianowicach Śląskich zajmuje się produkcją szkieletów siedzeń tj. elementów konstrukcji mocowań przednich i tylnych siedzeń samochodowych, konstrukcji mocowania i regulacji oparć foteli, elementów regulacji ustawienia wysokości i położenia siedzeń, szyn mocujących, prowadnic itp. Proces produkcji obejmuje kolejno etapy: wytłaczanie elementów z blach, spawanie i zgrzewanie, lakierowanie (zabezpieczanie antykorozyjne – operacje odtłuszczania, fosforanowania, kataforezy, suszenia) oraz różnorakie procesy montażowe (np. nitowanie, skręcanie, krępowanie itp.). Zakład obejmuje 2 działki o łącznej powierzchni ponad 120 tys. m2. Obecnie firma zatrudnia 2200 pracowników i obejmuje 2 hale produkcyjne o łącznej powierzchni ponad 60000 tys. m2.
ADRES: ul. Henryka Krupanka 93, 41-103 Siemianowice Śląskie

MOSTOSTAL KRAKÓW - ODDZIAŁ KLESZCZÓW

MOSTOSTAL KRAKÓW - ODDZIAŁ KLESZCZÓW
Mostostal Kraków S.A. specjalizuje się w świadczeniu usług w zakresie wykonawstwa i montażu wszelkiego rodzaju konstrukcji stalowych oraz montażu urządzeń głównie dla przemysłów cementowo-wapienniczego, energetycznego, hutniczego, chemicznego. Zakład cechuje wysoka efektywność działalności, wykwalifikowana kadra ok. 600 pracowników na terenie Polski, Zintegrowany System Zarządzania Jakością, Środowiskiem i BHP, dwie wytwórnie konstrukcji stalowych o potencjale wytwarzania ok. 1200 ton/mies., specjalistyczny sprzęt montażowy oraz własne środki transportu. W 2002 roku, w październiku Mostostal Kraków S.A. wszedł do Grupy Budimex. W marcu 2017r. Mostostal Kraków powiększył swój potencjał wytwórczy o Zakład Produkcji Konstrukcji Stalowych w Żłobnicy. Uruchomiona wytwórnia znajduje się w Strefie Przemysłowej (Gmina Kleszczów, okolice Elektrowni Bełchatów). Wytwórnia posiada halę o powierzchni 13 000 m² wyposażoną w maszyny do mechanicznego i termicznego cięcia materiałów, do przeróbki plastycznej, do obróbki skrawaniem i wiele innych.
ADRES: ul. Milenijna 5, 97-410 Żłobnica